Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 2 4
10 11 12
17 18
20 23 24 25
27 29 30

 

Šauktiniai, siekiantys tapti karininkais, pradinę karo tarnybą atliks Karo akademijoje

2018.10.16
image

Spalio 15 d. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje (LKA) pirmą kartą nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo 15 šauktinių – 7 merginos ir 8 vaikinai, ateityje norintys joje studijuoti ir įgyti karininko laipsnį.

 

Šie jaunuoliai dar mokyklos suole ėmė svajoti apie karininko profesiją, todėl, atėjus laikui, užsiregistravo LKA Atrankos centre laikyti profesinio tinkamumo testą, kuris yra pirmas žingsnis stojant į akademiją. Išlaikiusieji testą įgijo teisę dalyvauti kituose priėmimo į studijas LKA etapuose – pasitikrinti sveikatą Karinėje medicinos ekspertizės komisijoje ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijai bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) (www.lamabpo.lt) pateikti prašymą studijuoti Lietuvos karo akademijoje.

 

Tačiau siekti išsvajoto tikslo kai kam sutrukdė gana aukšti reikalavimai kandidatams, ketinantiems studijuoti universitetuose valstybės finansuojamose vietose. Vieniems pritrūko keleto dešimčių balo iki minimalaus stojamojo balo, kuris šiais metais buvo 3,6, kitiems – išlaikytų privalomų valstybinių egzaminų.

 

Kad svajonė tapti karininkais išsipildytų, Karo akademija pakvietė šiuos jaunuolius čia atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą ir kartu pagilinti dalykų, kurie mokykloje jiems sekėsi sunkiausiai – lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, istorijos ar užsienio kalbos, – žinias. Prisiminę ir pakartoję šių dalykų kursą, jaunuoliai galės perlaikyti atitinkamus valstybinius egzaminus ir 2019 m. vėl dalyvauti stojančiųjų į Karo akademiją konkurse.

 

Šių vaikinų ir merginų kelias, pasak instruktorių, nebus lengvas, nes per 9 mėnesius jie turės įvykdyti ir visus nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams keliamus reikalavimus – baigti bazinį kario kursą, atlikti tarnybą akademijoje, sustiprėti ne tik fiziškai, bet ir morališkai. Jiems teks susidurti su naujais iššūkiais, priprasti prie griežtos dienotvarkės.

 

Tačiau šis iššūkių kupinas kelias jaunuoliams bus puiki įžanga į ateitį, apie kurią svajoja, – studijas Lietuvos karo akademijoje, kurias baigę jie įgis aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir pirmąjį karininko (leitenanto) laipsnį. Visi Gen. J. Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventai, įvykdę keliamus reikalavimus, bus pakviesti į profesinę karo tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

 

Kontaktinis asmuo: Lina Vaitiekūnaitė, tel.: +370 672 4325

 

LKA nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media