Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

R. Karoblis: „Strateginės reikšmės oro gynybos pajėgumų dislokavimas Lietuvoje nebėra tabu – esant poreikiui šie pajėgumai būtų Lietuvoje“

2017.07.20
image

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

„Tarptautinių antžeminės oro gynybos vienetų pratybų „Tobruq Legacy 2017“ organizavimas Lietuvoje rodo, kad nei tokio pobūdžio pratybos, nei strateginės reikšmės oro gynybos pajėgumų dislokavimas Lietuvoje nebėra tabu. Esant poreikiui šie pajėgumai būtų Lietuvoje. Šiandien su sąjungininkais treniruojamės kartu tam, kad prireikus gebėtume veikti išvien“, – pabrėžė pratybas stebėjęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

„Džiaugiuosi, kad šiandien galime matyti įvairią oro gynybos techniką, tokį gerą bendradarbiavimą tarp įvairių NATO šalių karių ir tikiuosi, kad tai padės mums pasiruošti naujiems NATO sprendimams, apsaugos ne tik Baltijos šalių bet ir viso rytinio NATO flango pasienį turimomis oro gynybos sistemomis“, – sakė pratybose „Tobruq Legacy 2017“ apsilankiusi ir stebėjusi išbandomą ilgojo nuotolio oro gynybos sistemą „Patriot“, Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Pratybų vadovas pulkininkas leitenantas Rolandas Greibus atkreipė dėmesį, kad „šių pratybų metu Lietuvos karinių oro pajėgų kariai galėjo ne tik susipažinti su NATO šalių antžeminėmis oro gynybos sistemomis, bet ir tobulinti bei stiprinti tarpusavio sąveiką.“

 

Tarptautinių antžeminių oro gynybos vienetų pratybų „Tobruq Legacy 2017“ metu Lietuvoje buvo pirmą kartą dislokuota Jungtinių Amerikos Valstijų ilgojo nuotolio oro gynybos sistema „Patriot“ – viena moderniausių sistemų pasaulyje kovoti su raketomis ir naujausios kartos lėktuvais.

 

Šios oro gynybos sistemos „Patriot“ dislokavimas demonstruoja stiprią Lietuvos ir JAV strateginę partnerystę ir tvirtus JAV įsipareigojimus stiprinti saugumą Lietuvoje.

 

Pratybos „Tobruq Legacy 2017“ vyksta liepos 11-22 d. Šiaulių apskrityje. Iš viso mokymuose Lietuvoje dalyvauja apie 500 karių ir apie 30 oro gynybos sistemų iš Lietuvos ir keturių NATO šalių – Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Latvijos ir Lenkijos.

 

Vienu metu pratybos „ Tobruq Legacy 2017“ rengiamos Lietuvoje, Čekijoje ir Rumunijoje. Iš viso visose trijose šalyse pratybose dalyvauja 22 valstybės, Čekijoje ir Rumunijoje taip pat dalyvauja ir Lietuvos kariai.

 

Kontaktinis asmuo: Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Štabo viešųjų ryšių karinininas vyr. ltn. Audrius Ašmontas, tel. +370 614 35697

 

Nuotraukos Lietuvos karinių oro pajėgų

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media