Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

R. Karoblis: „Naujoji Lietuvos karininkijos karta lems, kokia bus mūsų kariuomenė ateityje“

2018.07.26
image

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

„Išgyvename turbūt patį nesaugiausią laikotarpį nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo, kita vertus, esame NATO nariai, turime platų sąjungininkų ratą ir tvirčiausias jų garantijas. Nuo šiol laukiame ir jūsų indėlio – esate naujoji Lietuvos karininkijos karta, kuri lems, kokia bus mūsų kariuomenė ateityje“, – sveikindamas jubuliejinės, 25-osios Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ablsolventus pirmojo karininko – leitenanto – laipsnio suteikimo ceremonijos metu, sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Ceremonija vyko liepos 26 d. Simono Daukanto aikštėje, Vilniuje. Jos metu Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 41 kariūnui suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 40 vaikinų ir 1 mergina prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai, negailėdami jėgų ir gyvybės ginti Tėvynę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Šalies vadovė Karo akademijos absolventams palinkėjo tapti tikrais vadais: patikimais, stipriais ir drąsiais – tais, kurie apsisprendė būti priekyje ir pirmi atremti visus iššūkius.

 

Gynybos štabo viršininkas, vykdantis Lietuvos kariuomenės vado funkcijas, gen. mjr. Vitalijus Vaikšnoras padėkojo akademijai, kurios darbo rezultatas – išsilavinę karininkai lyderiai, nuo kurių priklauso Lietuvos kariuomenės sėkmė. Absolventams jis patarė prisiminti, kad „karininkas privalo gebėti ne tik gerai vadovauti, mokėti valdyti sudėtingą ginkluotę, bet ir gerbti savo bendražygius, puoselėti istorijos tradicijas, būti lyderiais, savo žiniomis ir elgesiu visiems rodantis pavyzdį.“

 

Lietuvos karo akademijos viršininkas brg. gen. Algis Vaičeliūnas susirinkusiesiems pristatė „Žalgirio mūšio“ kuopos kariūnus, kurie išsiskyrė lyderyste ir atkakliai siekė savo tikslo ketverius intensyvių studijų, asmenybės augimo, karinės drausmės ir fizinio stiprėjimo metus nuo kariūno priesaikos Tėvynei iki šios dienos. „Per dvidešimt penkerius metus užaugusi jaunų žmonių karta jau yra kitokia – pasaulietiška, laisva savo vidumi ir pasirinkimais, nebijanti rizikuoti ir klysti, – kalbėjo brg. gen. A. Vaičeliūnas ir pabrėžė, kad vienas dalykas studijuojant Lietuvos karo akademijoje nepakito – tiek jos gyvavimo pradžioje, tiek dabar nelengvą tapimo Lietuvos karininku kelią įveikia tik išskirtiniai žmonės. – Lietuvos karininkais tampa tie, kurių širdyse Tėvynės saugumas ir laisvė yra aukščiau už asmeninius interesus.“ Absolventams jis linkėjo nesustoti, toliau ieškoti ir tobulėti: „Būkite savo gyvenimo ir mūsų visuomenės šeimininkais – ateities Lietuva yra ir jūsų rankose!“

 

Tradiciškai už mokslo rezultatus ir laimėjimus buvo apdovanotas geriausias akademijos absolventas. Šiais metais juo išrinktas Ignas Petrauskas, puikus vado lyderio pavyzdys kitiems kariūnams, pasižymintis profesionalumu ir tvirtai siekiantis užsibrėžto tikslo – garbingai tarnauti Lietuvos valstybei. Krašto apsaugos ministras R. Karoblis kaip kario garbės simbolį geriausiam absolventui įteikė suvenyrinį kardą, Australijos Kanberos lietuvių bendruomenė skyrė piniginę premiją.

 

Po priesaikos naujuosius leitenantus palaimino Lietuvos kariuomenės Ordinariato Apaštalinis administratorius ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Ceremonijoje taip pat dalyvavo LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas, LR švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, užsienio šalių gynybos atašė, Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariai, jaunieji šauliai, aukštųjų mokyklų atstovai, atsargos ir dimisijos karininkai, absolventų artimieji, kiti svečiai.

 

Vėliau Gen. Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje krašto apsaugos ministras R. Karoblis ir akademijos viršininkas brg. gen. A. Vaičeliūnas absolventams įteiks bakalauro studijų diplomus, pėstininkų būrio vado kvalifikacijos pažymėjimus ir pažymas apie išeitą Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą.

 

Pėstininkų būrio vado kvalifikaciją įgijo 39 kariūnai, akademijoje mokęsi pagal karinio rengimo programą. Jie taip pat baigė Tarptautinių santykių, Gynybos ir saugumo institucijų valdymo, Moderniųjų gynybos technologijų vadybos bakalauro studijų programas.

 

Du kariūnai studijavo Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute, kad įgytų Lietuvos kariuomenės Karinėms oro pajėgoms reikalingą specialybę, pagal Orlaivių pilotavimo studijų programą ir akademijoje išėjo Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą. VGTU jiems jau buvo įteikti magistrantūros studijų diplomai.

 

Lietuvos karo akademijos viršininkas už ypatingą pasižymėjimą ir pasiekimus studijų metu garbės ženklu apdovanoja absolventus Žydrūnę Maksimovičiūtę, Ovidijų Mamoną ir Taurą Aleksandravičių. Visiems absolventams įteikiami akademijos baigimo ženklai ir absolventų žiedai.

 

Taip pat naujieji leitenantai Lietuvos karo akademijos kiemelyje tradiciškai pasodina ąžuoliuką – 25-osios absolventų laidos.

 

Šiemet Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgas papildys 39, Karines oro pajėgas – 2 leitenantai.

 

Nuotraukų aut. Giedrė Maksimovicz ir Robertas Dačkus

 

Daugiau nuotraukų

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media