Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 5
10 11 12
23 27
29 30 2

 

R. Karoblis: „NATO šalys turi būti pasirengusios atremti informacines atakas“

2017.02.16
image

„NATO stiprinant saugumą prie rytinių Aljanso sienų, informacinių provokacijų galit būti ir daugiau“, - sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis vasario 16 d. NATO gynybos ministrų susitikimo sesijoje, skirtoje aptarti, kaip įgyvendinami Varšuvos sprendimai dėl atgrasymo ir gynybos stiprinimo. Kartu su Vokietijos gynybos ministre U. Von der Leyen jie sutartinai pabrėžė, jog priešiškos jėgos stengsis sukompromituoti priešakinių pajėgų batalioną, todėl visos Aljanso narės turi būti gerai pasirengusios iškart jas atremti.

 

Sesijoje NATO šalys dar kartą patvirtino savo įsipareigojimus dėl priešakinių pajėgų bataliono dislokavimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Lenkija šiandien taip pat prisijungė prie Baltijos šalių ir pasirašė bendrą komunikatą, kuris palengvins sąjungininkų pajėgų judėjimą regione ir supaprastins su tuos susijusias biurokratines procedūras į Baltijos šalis ir Lenkiją atvykstantiems NATO priešakinių pajėgų bataliono kariams.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuojama NATO viršūnių susitikime pernai liepą Varšuvoje priimtu sprendimu, reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos aktyvius veiksmus Ukrainoje. Tokios kovinės grupės, siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange, nuo metų pradžios dislokuojamos ir Estijoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja Vokietija. Jame tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai  -  iš viso apie 1 200 karių. Taikos metu batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

   

 

  

Nuotraukose:

 (1,2) Prie bendro Baltijos šalių komunikato dėl supaprastinto sąjungininkų judėjimo regione vasario 16 d.  prisijungė ir Lenkija. Dokumentą pasirašė  Lenkijos krašto apsaugos ministras Antoni Macierewicz, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, Latvijos gynybos ministras Raimonds Bergmanis ir Estijos gynybos ministras Margus Tsahkna.

 

3 - NATO priešakinių pajėgų bataliono Lietuvoje gynybos ministrai

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media