Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
20 21 22 23 24 26
27 29 31 1 2

 

 

R. Karoblis: „Kolektyvinė gynyba ir operatyvus reagavimas išlieka svarbiausiais NATO prioritetais“

2017.02.15
image

Baltijos šalių gynybos ministrai sutarė dėl paprastesnio NATO pajėgų judėjimo

 

„Aljanso nariai supranta pasikeitusios saugumo aplinkos iššūkius, todėl pagrindinis NATO šalių prioritetas – būti pasirengus operatyviai reaguoti į visų tipų grėsmes ir užtikrinti kolektyvinę gynybą visoje Aljanso teritorijoje, – pareiškė vasario 15 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje. – NATO priešakinių pajėgų batalionų dislokavimas prie rytinių Aljanso sienų yra ne tik jo narių solidarumo ir vienybės išraiška, bet ir kariniu požiūriu reali atgrasymo priemonė, stiprinanti regiono saugumą“.

 

Ministras pabrėžė, jog Lietuva, kaip atsakinga Aljanso narė, savo ruožtu yra pasirengusi dalintis įsipareigojimais: „Lietuva, didindama gynybos finansavimą, demonstruoja, jog NATO gynybos stiprinimas neįmanomas be adekvataus kiekvieno nario indėlio, įskaitant gynybai skirtų 2 proc. BVP įsipareigojimą“.  

 

 R.Karoblis akcentavo, jog į Lietuvos įsipareigojimus įeina ir Lietuvoje dislokuojamų sąjungininkų buvimo sąlygų gerinimas. 

 

Tuo tikslu Briuselyje susitikę Lietuvos, Latvijos ir Estijos gynybos ministrai  vasario 15 d. pasirašė bendrą komunikatą, kuris palengvins sąjungininkų pajėgų judėjimą regione ir supaprastins su tuo susijusias biurokratines procedūras į Baltijos šalis ir Lenkiją atvykstantiems NATO priešakinių pajėgų bataliono kariams. Tokio paties pobūdžio susitarimą vasario 16 d. pasirašys ir Lenkija. 

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuojama NATO viršūnių susitikime pernai liepą Varšuvoje priimtu sprendimu, reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir Rusijos aktyvius veiksmus Ukrainoje. Tokios kovinės grupės, siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange, nuo metų pradžios dislokuojamos ir Estijoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja Vokietija. Jame tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai - iš viso apie 1 200 karių. Taikos metu batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

 

Kontaktinis asmuo – krašto apsaugos ministro patarėja viešiesiems ryšiams Vita Ramanauskaitė, tel. +370 620 81779.

 

Lietuvos atstovybės prie NATO  ir nato.int nuotraukos 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media