Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

R. Karoblis: „ Esame dėkingi Nyderlandams už jų svarų indėlį stiprinant saugumą regione“

2017.08.11
image

Vaizdo medžiaga

 

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas Rukloje ( Jonavos r.) kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaite rugpjūčio 11 d. susitiko su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte, atvykusiu į Lietuvą susitikti su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančiais savo šalies kariais.

 

„Esame dėkingi Nyderlandams už jų svarų indėlį, stiprinant saugumą ir atgrasymo priemones regione. Vienodas grėsmių vertinimas yra būtinas tvirtai NATO partnerystei ir saugumo priemonių efektyvumui užtikrinti. NATO priešakinių pajėgų batalionas Rukloje yra puikus to įrodymas ir pavyzdys“, – sako krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

Vizito metu Nyderlandų premjeras kartu su Lietuvos politine ir karine vadovybe galėjo stebėti ir Lietuvos kariuomenės karių kartu su sąjungininkais atliktą parodomąją operaciją. Kadangi NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė veikia brigados „Geležinis vilkas" sudėtyje, tai ir užduotys yra atliekamos kartu. Šį kartą su sąjungininkais bendrą operaciją atliko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono III-iosios („Piranijų") kuopos kariai. Piranijų kuopa šiais metais taip pat budi ir NATO ypač greito reagavimo pajėgose.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje, kuriai vadovauja Vokietija, nuo liepos tarnauja jau antra olandų karių pamaina. Nyderlandų kariuomenės kontingentą grupėje šiuo metu sudaro per 200 karių, atvykusių iš Nyderlandų kariuomenės 13-osios lengvosios brigados, 42- ojo „Limburgse Jagers“ šarvuotojo pėstininkų pulko, dislokuoto Oirschot mieste. „Limburgse Jagers“ yra seniausias Nyderlandų kariuomenės pėstininkų pulkas, veikiantis nuo 1813 metų. Per daugiau nei 200 metų šis dalinys dalyvavo istoriniame Vaterlo mūšyje kituose mūšiuose. Taip pat šio Nyderlandų kariuomenės dalinio kariai dalyvavo misijoje Bosnijoje ir Hercegovinoje, operacijose Irake ir Afganistane.

 

Į Lietuvą olandų kariai atsigabeno visą daliniui priklausančią techniką – pėstininkų kovos mašinas „Boxer“ ir įvairios paskirties mašinas „Fennek, kt.

 

2017–2018 metų laikotarpiu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai - iš viso apie 1, 2 tūkst. Nuo šių metų vasario veikiančiai bataliono kovinei grupei vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai.

 

Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvauja pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

 

Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę sudaro štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos, taip pat įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pvz. grėsmė, pratybos ir pan., gali būti pastiprinama. Į Lietuvą, dalyvauti pratybose, šiais metais jau buvo atvykę papildomi artilerijos, oro erdvės gynybos, inžineriniai ir kiti padaliniai.

 

Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą – užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

Dėl agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje ir pasikeitusios saugumo situacijos, Varšuvos NATO viršūnių susitikime valstybių lyderiai priėmė sprendimą nuo 2017 m. trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje sustiprinti sąjungininkų buvimą dislokuojant po NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovines grupes.

 

Plačiau apie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje: čia

 

Giedrės Maksimovicz (KAM) nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media