Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29 2 4
10 11 12
17 18
20 23 24 25
27 29 30

 

Projekte „Pažink valstybę“ moksleiviai teikė kibernetinio saugumo sprendimus

2018.12.06
image

Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos Karininkų ramovėje gruodžio 5 d. vyko baigiamasis Lietuvos moksleiviams skirto projekto „Pažink valstybę” etapas, kuriame su kibernetinio saugumo temą tyrinėti pasirinkusiais šešių Lietuvos mokyklų 7-10 klasių mokiniais ir jų mokytojais susitiko Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro prie KAM atstovai.

 

„Esate užaugę interneto amžiuje ir savo gyvenimo neįsivaizduojate be interneto, todėl saugus ir atsakingas naudojimasis visomis IT turėtų būti vienas svarbiausisių jūsų įgūdžių. Prisiminkite, kad tai, ką skelbiate internete, niekada nedingsta ir vėliau, jums suaugus, gali būti panaudota prieš jus pačiomis nemaloniausiomis formomis“, – sveikindamas susirinkusius moksleivius sakė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

 

Kibernetinius klausimus spręsti pasiryžę projekto „Pažink valstybę” moksleiviai išsamiau susipažino su kibernetinio saugumo srities problematika, pamatė, su kokiais kibernetinio saugumo iššūkiais susiduria jų gyvenamųjų vietovių institucijų ir įstaigų darbuotojai.

 

Viceministras E. Kerza atkreipė dėmesį, kad priešiškos valstybės turi savo interesų ir naudodamos šiuolaikines IT gali paveikti ne tik kiekvieno Lietuvos gyventojo, bet ir valstybės gyvenimą. „Kibernetinio saugumo higiena privalo rūpintis ne tik atsakingos valstybės institucijos, bet ir patys visuomenės nariai, taip pat ir jūs – mokiniai“, – sakė E. Kerza.

 

Renginio metu moksleiviai iš skirtingų Lietuvos mokyklų pristatė savo vykdytų tiriamųjų projektų metu identifikuotas kibernetinio saugumo srities problemas, su kuriomis susiduria arba gali susidurti mokyklų bendruomenės nariai, valstybės ir savivaldybių institucijų darbuotojai.

 

Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktorius Rytis Rainys apibendrindamas moksleivių padarytus projektų pranešimus, pagyrė moksleivius ir jų mokytojus už iniciatyvumą, drąsą ir žingeidumą gilinantis į vieną problematiškiausių ir aktualiausių šiuolaikinių valstybių iššūkių – kibernetinio saugumo sritį.

 

„Mes, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro specialistai, kasdien kovojame su kibernetiniais incidentais ir neretai esame įtraukti vien tik į technines detales. Tačiau iš jūsų pranešimų supratome, kad toje kovoje svarbų vaidmenį atlieka ir vartotojų švietimas bei jų sąmoningumo ugdymas, siekiant sumažinti kibernetinių incidentų skaičių“, – sakė NKSC direktorius R. Rainys.

 

Krašto apsaugos ministerija yra prisijungusi prie jau antrus metus vykstančio projekto „Pažink valstybę”, kurį organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Ugdymo plėtotės centras ir Prezidento kanceliarijos Valstybės pažinimo centras. Projekto tikslas yra supažindinti Lietuvos mokyklų moksleivius su įvairiomis valstybės funkcijomis, kartu su jas vykdančiomis institucijomis aptarti jų srities problematiką, ieškoti įvairių identifikuotų problemų sprendimo būdų ir tokiu būdu ugdyti moksleivių pilietiškumą.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media