Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Į Lietuvą atvyko Kroatijos kariai

2017.12.03
image

Vaizdo medžiaga

 

Gruodžio 1-2 d. į Lietuvą atvyko Kroatijos kariuomenės kariai ir karinė technika. Kroatijos ginkluotųjų pajėgų kariai prisijungė prie Lietuvoje dislokuotos Vokietijos vadovaujamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės.

 

„Esame dėkingi ir vertiname NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje formuojančių šalių indėlį. Tai demonstruoja Aljanso solidarumą ir vienybę ir mes sveikiname Kroatijos sprendimą prisijungti prie NATO atgrasymą ir kolektyvinę gynybą Baltijos regione stiprinančių priemonių,“ – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Pirmąjį Kroatijos kontingentą sudarys 180 karių, kurių dauguma tarnauja Kroatijos Sausumos pajėgų Mechanizuotosios gvardijos brigados 1-ajame mechanizuotajame batalione „Tigrai“, taip pat logistinės paramos elementai. Kroatijos kariai atsigabeno ginkluotę ir techniką, tarp kurių ir šarvuočiai „Patria“.

 

Kroatijos kariuomenė jungiasi prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės pagal 2017 metų birželio mėnesio 30 d. Kroatijos Parlamento nutarimą.

 

Daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje (Jonavos r.) yra dislokuota nuo šių metų pradžios. Joje šiuo metu tarnauja per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 20 Liuksemburgo, 200 Norvegijos ir per 200 Nyderlandų karių. 2018 metų pradžioje, planuojama, rotacijos pagrindu formuojamą grupę sustiprins Prancūzijos kontingentas.

 

NATO bataliono kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ Rukloje ir dalyvauja bendrose pratybose su Lietuvos kariuomene.

 

Pati svarbiausia iš visų NATO viršūnių susitikime Varšuvoje 2016 metų liepą Lietuvos gautų saugumo garantijų – bendras Aljanso sprendimas nuo 2017 metų steigti Baltijos šalims ir Lenkijai skirtas priešakines pajėgas. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių dislokavimas vienareikšmiškai demonstruoja sąjungininkų solidarumą, ryžtą ir gebėjimą veikti nedelsiant duodant bendrą sąjungininkių atsaką į bet kokią agresiją. NATO valstybių ir vyriausybių vadovai šį sprendimą priėmė kaip atsaką į Rusijos agresiją Ukrainoje ir geopolitinės situacijos pokyčius. Priešakinių pajėgų suformavimas išreiškia Aljanso solidarumą ir įgyvendina patikimo atgrasymo ir gynybos idėją.

 

 

Gruodžio 7 d. Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilo mokomajame pulke Rukloje vyks NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnybą pradedančių Kroatijos karių pristatymo ceremonija.  Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti  renginyje,  prašomi  registruotis  el. paštu:  [email protected]  iki rytojaus,  gruodžio 6 d., 12 val.  

 

Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai  į  Mokomąjį pulką  kviečiami atvykti ketvirtadienį,  gruodžio 7 d.,   ne vėliau kaip 09. 40 val.  Kontaktinis asmuo:  Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento karininkas vyr. ltn. Vytenis Miliušas, mob. tel. +370 653 58 686. Renginio pradžia -  10 val.  (Adresas : Jonavos r. sav.,   Rukla).

 

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai privalo akredituotis KAM SKVRD: el. paštu [email protected] ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikavimui, patvirtinimo kopijas. Atvykę žiniasklaidos atstovai privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinanti dokumentą ir dokumentą (kortelę), patvirtinantį atstovavimą žiniasklaidos priemonei.

 

 

 

Vaizdinės medžiagos aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media