Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Prezidentė pasveikins pirmuosius į Lietuvą atvykusius NATO priešakinių pajėgų bataliono karius

2017.02.06
image

Vasario 7 d. Rukloje Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikins į šalį atvykusius pirmuosius NATO priešakinių pajėgų bataliono karius.

 

Oficialios ceremonijos metu Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke bus išrikiuoti dalis Lietuvoje jau dislokuotų NATO priešakinių pajėgų bataliono karių iš Vokietijos, Belgijos ir Nyderlandų. Rikiuotės aikštėje taip pat dalyvaus į Lietuvą pratybų laikotarpiui atvykę Jungtinių Amerikos Valstijų ir Čekijos rotacinių pajėgų kariai, Lietuvos kariuomenės vienetų kariai.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono ir sąjungininkų karius taip pat pasveikins Vokietijos ir Lietuvos gynybos ministrai Ursula von der Leyen ir Raimundas Karoblis, NATO Jungtinių pajėgų Briunsiume, NATO Šiaurės Rytų korpuso Ščecine ir NATO Junginių sausumos pajėgų Izmire štabų vadovybė, Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas, Vokietijos kariuomenės vado pirmasis pavaduotojas gen. ltn. Markus Kneip, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadas pulkininkas leitenantas Christoph Huber, užsienio šalių ambasadoriai ir gynybos atašė.

 

Dėl Rusijos intervencinių veiksmų Ukrainoje ir pasikeitusios saugumo situacijos, Varšuvos NATO viršūnių susitikime valstybių lyderiai priėmė sprendimą nuo 2017 m. trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje sustiprinti sąjungininkų buvimą dislokuojant po NATO priešakinių pajėgų bataliono dydžio kovines grupes.

 

Daugiau informacijos apie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupę Lietuvoje (angl. NATO enhanced Forward Presence, eFP) pateikiama: http://kariuomene.kam.lt/lt/efp.html

 

Informacija žiniasklaidai:

 

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti vasario 7 d. renginyje Mokomajame pulke Rukloje, kviečiami iki vasario 6 d., 12 val. registruotis KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento el. paštu: [email protected] arba mob. +370 616 26 944. Renginyje dalyvauti bus suteikta galimybė tik iš anksto užsiregistravusiems žurnalistams.

 

Žiniasklaidos atstovams, norintiems vykti į renginį iš Vilniaus, suplanuotas Krašto apsaugos ministerijos transportas (vietų skaičius ribotas). Norinčius juo pasinaudoti kviečiame tai nurodyti registruojantis aukščiau nurodytu telefonu ar el. paštu. Autobusas nuo Krašto apsaugos ministerijos (Totorių g. 25, Vilnius) išvažiuoja vasario 7 d., 8.45 val.

 

Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai su savimi privalo turėti galiojantį žiniasklaidos priemonės išduotą pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Vasario 7 d. žiniasklaidos atstovų programa:

 

Iki 10.15 val. Žiniasklaidos atstovų atvykimas į Mokomąjį pulką Rukloje.

11.10-11.30 val. Iškilminga Lietuvos, NATO bataliono ir sąjungininkų pajėgų karių rikiuotė. Lietuvos ir sąjungininkų pareigūnų sveikinimo kalbos.

11.30-12.20 val. Bendravimas su Lietuvos ir sąjungininkų kariais, karinės technikos ir ginkluotės apžiūra.

12.20-12.30 val. Prezidentės ir susitikimas su žiniasklaidos atstovais, galimybė pakalbinti NATO, Vokietijos ir Lietuvos gynybos ministerijų ir kariuomenių vadovybę.

12.40 val. Renginio pabaiga.

13.15 val. Išvykimas.

 

Asociatyvinė nuotrauka (aut. Alfredas Pliadis, KAM)

2017-02-07 13:39

Juozas

KRAŠTO APSAUGOS MINISTRAS R. KAROBLIS: VOKIEČIAI ATĖJO TODĖL, KAD MES PIRKOME „BOXER’IUS“ Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas mano, kad Lietuva turi mokėti už NATO gynybą: gausus karinės įrangos pirkimas iš Vokietijos dėl vokiečių sprendimo vadovauti batalionui Lietuvoje ir turėsime apie 2 tūkstančius užsienio karių, kuriuos taip pat turime aprūpinti. kleinlitauen.wordpress.com
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media