Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Pratybų „Baltijos šeimininkas 2010” štabuose vyko svečių dienos

2010.06.03
image

Birželio 3 d. krašto apsaugos viceministras Rimas Jonaitis ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius dalyvavo tarptautinių priimančios šalies paramos stalo pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" (angl. „Baltic Host 2010") svečių dienoje Latvijos sostinėje Rygoje.  

 

Tą pačią dieną krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas, Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajorūnas, kiti kariuomenės, Vyriausybės, ministerijų, savivaldybių ir ų pratybose dalyvaujančių institucijų atstovai lankėsi pratybų „Baltijos šeimininkas 2010" štabe Vilniuje. Štabas buvo įkurtas Lietuvos kariuomenės Jungtiniame štabe.

 

Abi delegacijos štabuose susipažino su pratybų eiga, modeliuojamomis situacijomis, sprendimų priėmimo procesu. Lietuvoje kartu su kariškiais dirba daugumos ministerijų, įvairių civilinių institucijų atstovai.

 

Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius susitiko su Latvijos kariuomenės vadu generolu majoru Jurijumi Maklakovu (Juris Maklakovs). Latvijoje taip pat lankėsi NATO atstovas brigados generolas Ovenas Chrisas (Owens Chris), EUCOM (JAV karinių pajėgų Europoje vadavietė, angl. United States European Command) atstovas flotilės admirolas Viljamas A. Braunas (William A. Brown), USAREUR (JAV sausumo pajėgų Europoje vadavietė, angl. United States Army Europe) generolė majorė Patricija E. McQuistion (Patricia E. McQuistion) kiti svečiai.

 

Lietuvoje svečiai pratybų štabe sutarė, kad kariškiai ir civiliai turi būti viena komanda, bendromis jėgomis siekianti tikslo. Todėl būtina koordinuoti civilių ir karių veiksmus priimant ar paremiant atvykstančias pajėgas, taip pat plėtoti teisinę bazę.

 

"Prieš dvidešimt metų Baltijos šalys tapo nepriklausomos ir pradėjo siekti narystės NATO savo saugumo užtikrinti. Šiandieną ši svajonė yra įgyvendinama realybėje - vyksta reali NATO paramos priėmimo veiksmų treniruotė. Mes turime užtikrinti, kad turėsime kur priimti paramą, o NATO turi žinoti, kad mes tai darysime kartu ir profesionaliai," - sakė Lietuvos kariuomenės vadas gen. mjr. A. Pocius.

 

Lietuvos kariuomenės vadas taip pat mano, kad tokio tipo pratybos yra būtinos, o į jų scenarijų ateityje yra reikalinga įtraukti ir realias kovines pajėgas, kad būtų galima tinkamai parengti regioną.

 

Penkias dienas truksiančios pratybos baigsis rytoj, birželio 4 dieną. Kitų metų tokio pobūdžio pratyboms planuojama vadovaus Lietuva.

 

Pagrindinis pratybų uždavinys - didinti Lietuvos, Latvijos, Estijos ir kitų NATO šalių karinių ir civilinių institucijų suderinamumą, stiprinti ir efektyvinti bendradarbiavimą vykdant priimančiosios šalies paramos operacijas bei nustatyti šalių infrastruktūros ir institucijų vystymo kryptis stiprinant saugumo ir gynybos galimybes.

 

 

Daugiau informacijos apie pratybas http://www.kam.lt/

 

 

Nuotrauk autoriai: Alfredas Pliadžis ir Ingrida Mühling

 

 

2012-08-06 09:41

kjdqqz

IpcUXG , [url=http://prducryxlayk.com/]prducryxlayk[/url], [link=http://ygftulcpnmsi.com/]ygftulcpnmsi[/link], http://znjrbqunyyle.com/
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media