Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Pratybas „Steadfast Jazz 2013“ Latvijoje stebėjo aukščiausia NATO ir Baltijos valstybų vadovybė

2013.11.06
image

Spaudos konferencijos vaizdo medžiaga

 

Lapkričio 6 d. Latvijos kariuomenės Adažių poligone vyko NATO greitojo reagavimo pajėgų pratybų „Steadfast Jazz 2013“ (liet. „Tvirtas džiazas 2013“) svečių ir žiniasklaidos diena. Pratybose kartu su NATO generaliniu sekretoriumi Andersu Foghu Rasmussenu, Lietuvos Prezidente Dalia Grybauskaite, kitų užsienio valstybių vadovais ir svečiais dalyvavo ir krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius bei kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai.

 

„Vienu metu vysktančio pratybos „Steadfast Jazz 2013“ ir Baltijos šalių pratybos „Baltijos šeiminkas 2013“ papildė viena kitą. Tai leidžia suprasti, kad išlaikome aukšto lygio bendradarbiavimą NATO viduje. Šios, jau seniai planuotos pratybos parodo, kaip operatyviai galime generuoti pajėgas, atlikti bendrus sprendimus, planavimą, ir veiksmus ir duoti atsaką į galimas grėsmes. Šios pratybos planuotos seniai ir skirtos atlikti NATO kolektyvinės gynybos užduotis“, – teigė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Lietuvos Respublikos Prezidentė kartu su ministru bei Lietuvos kariuomenės vadu ir žiniasklaidos atstovais stebėjo pratybų „Steadfast Jazz 2013“ pristatymą. Jo metu svečiai buvo supažindinti su pratybų užduotimis ir tikslu, organizacine struktūra ir pratybų scenarijumi. Pratybų svečiai susitiko su jose dalyvaujančiais Lietuvos kariais, apžiūrėjo Adažių poligone išskleistą NATO Jungtinių pajėgų vadavietę ir stebėjo šabų mokymuose vykdomą operacijų planavimą.

 

„Tokio masto NATO dėmesys mūsų regionui suteikia Aljanso narių kariams žinių apie Baltijos šalis, jose esančią infrastruktūrą ir esamą situciją. Taip jie geriau pažįsta mus, o Lietuvos kariai gali dirbti kartu su patyrusiais sąjungininkų atstovais, keistis patirtimi ir gerinti sąveiką Aljanse. Žinau, kad Lietuva yra ir bus saugi NATO valstybė“, – po pratybų pristatymo teigė Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius.

 

Latvijoje, Adažių poligone, kur yra išskleista NATO Jungtinių pajėgų vadavietė ir pratybų valdymo vienetas, dalyvauja 10 štabo karininkų ir civilių iš Lietuvos bei dar keli NATO ryšį su Lietuva užtikrinantys kariai.

 

Iš viso pratybose „Tvirtas džiazas 2013“ dalyvauja daugiau nei 6 tūkst. dalyvių iš NATO šalių ir šalių partnerių. Lietuvai atstovauja apie 300 karių.

 

Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone Lietuvos kariai užtikrina paramą čia išskleistai NATO greitojo reagavimo pajėgų Specialiųjų operacijų komponento vadavietei. Dar keli Lietuvos štabo karininkai per pratybas yra deleguoti į Norvegijoje įsikūrusį NATO Jungtinį kovinio rengimo centrą. Lauko pratybų dalyje dalyvaujanti Lietuvos karių kuopa, apie 140 karių, tarptautinio vieneto sudėtyje treniruosis Lenkijos kariuomenės Dravsko Pomorskie poligone. Prie jų prisijungs ir Lietuvos kariai, priskirti NATO greitojo reagavimo pajėgų oro atakos grupėms.

 

Pratybose „Steadfast Jazz 2013" bus treniruojamas ir vertinamas NATO greitojo reagavimo pajėgų pasirengimas reaguoti į bet kokio pobūdžio grėsmę bet kurioje pasaulio vietoje, taip pat ir dalyvauti koviniuose veiksmuose. Taip pat jose bus įvertintas Jungtinės pajėgų vadavietės Brunsume štabo pasirengimas vadovauti NATO jungtinėms operacijoms 2014 metais.

 

NATO greitojo reagavimo pajėgos – aukštos parengties, daugianacionalinės NATO pajėgos. Jas sudaro valstybių narių šioms pajėgoms priskirti kariniai vienetai, kurie tam tikrą laiką aukštos parengties budi savo šalyse ir yra pasirengę per nustatytą laiką persidislokuoti į operacijos regioną, jei būtų priimtas sprendimas panaudoti pajėgas. Priėmus sprendimą, NATO greitojo reagavimo pajėgos gali išvykti į operacijų rajoną per penkias dienas. Sprendimą aktyvuoti pajėgas priima Šiaurės Atlanto Taryba.

 

NATO laipsniškai išvedant tarptautines pajėgas iš operacijos Afganistane, NATO greitojo reagavimo pajėgos yra labai svarbios užtikrinant sąveiką tarp NATO šalių karinių pajėgų.

 

Nuotr. aut. – Eugenijus Žygaitis ir Latvijos kariuomenė (paskutinė nuotrauka)

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media