Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Prasideda tarptautinės prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2016“

2016.05.08
image

Gegužės 9 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) prasideda prieštankinių padalinių pratybos „Medžiotojas 2016“. Dvi savaites daugiau nei 1200 Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Latvijos, Lenkijos ir Vokietijos karių treniruosis naikinti šarvuotą techniką ir kitus priešiškų pajėgų taikinius.

 

Šiais metais pratybos pereina į aukštesnį sudėtingumo ir kompleksiškumo lygmenį – šiemet kariai ne tik atliks kovinį šaudymą naudodami prieštankinę ginkluotę, bet tuo pačiu treniruosis šiuos šaudymus vykdyti kartu su pėstininkų manevriniais padaliniais remiami artilerijos ir minosvaidžių ugnies.

 

Taip pat daug dėmesio bus skiriama treniruoti padalinių vadus, kaip efektyviai integruoti į savo padalinių struktūrą sąjungininkų karius ir maksimaliai efektyviai išnaudoti jų naudojamą ginkluotę. Pratybose dalyvaujančių šalių kariai bendrai vykdys paskirtas užduotis ir skirtingo pobūdžio gynybines operacijas tarptautiniuose junginiuose.

 

Šiais metais prieštankinių padalinių pratybose dalyvauja tris kartus daugiau karių nei 2015 metais. Pirmą kartą šiose pratybose dalyvauti atvyksta kariai iš Kanados, Lenkijos ir Vokietijos. Latvijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų prieštankiniai padaliniai jau yra dalyvavę ir ankstesnėse „Medžiotojo“ pratybose. Apsikeisti patirtimi ir mokytis organizuoti tokio pobūdžio pratybas taip pat atvyks kariai iš Ukrainos.

 

Šešių NATO valstybių prieštankinių vienetų kariai ir ginkluotės operatoriai pratybose „Medžiotojas“ dalyvaus su įvairia ginkluote, galinčia įveikti šarvuotą priešo techniką - pradedant vienkartiniais granatsvaidžiais, baigiant moderniomis raketinėmis sistemomis.

 

Koviniam šaudymui kariai pratybose Lietuvoje naudos tokią prieštankinę ginkluotę: prieštankines raketų paleidimo sistemas „Javelin“ „Milan“, „Spike“, „TOW“ ir „Malyutka“, prieštankinius granatsvaidžius „Carl Gustaf“, „Panzerfaust 3“, „M-72“ ir „AT-4“, prieštankinius beatošliaužius pabūklus „PV1110“. Taip pat bus naudojamos artimojo nuotolio zenitinės patrankos „L-70“, automatiniai granatsvaidžiai „GMG“, sunkieji 12.7 mm kulkosvaidžiai „M2HB“ ir lengvieji šaulių ginklai. Lietuvos karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono kariai pratybose naudosis raketiniais oro gynybos kompleksais „RBS70“. Paramai netiesiogine ugnimi bus pasitelkti 120 mm minosvaidžiai „M41/D“ ir „2B11“ ir 105 mm haubicos „M50“.

 

Pratybomis „Medžiotojas“ siekiama treniruoti granatsvaidininkus ir prieštankinių vienetų karius, taip pat gerinti tarptautinių pajėgų tarpusavio sąveiką. Mokymai suskirstyti į teorinę, praktinę ir kovinio šaudymo dalis.

 

Pratybose dalyvaus Lietuvos kariuomenės padalinių kariai iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro, Juozo Vitkaus inžinerijos, Karinių oro pajėgų Oro gynybos ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionų, taip pat granatsvaidininkai iš Karinių jūrų pajėgų.

 

Pastaba žiniasklaidai:

 

Gegužės 19 d. Generolo Silvestro Žukausko poligone vyks pratybų „Medžiotojas 2016“ svečių ir žiniasklaidos diena, kurioje taip pat bus demonstruojama pratybose naudojama ginkluotė ir amunicija. Detalesnė informacija apie šią galimybę žiniasklaidos atstovams bus išplatinta atskiru pranešimu.

 

Asmuo ryšiams: Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro viešųjų ryšių vyr. specialistas vrš. Gintautas Mauricas, tel. 8 665 19398.

 

Juozo Lukšos mokymo centro archyvo nuotraukos

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media