Pirmosiose Lietuvos kariuomenės ir policijos žaidynėse nugalėjo draugystė

2009.09.14
image

Žaidynių nuotraukų galerija

Rugsėjo 10-11 d. Lietuvos policijos mokymo centro stadione Vilniuje vyko pirmosios Lietuvos kariuomenės ir policijos žaidynės, kuriose susirungė apie pusantro šimto Lietuvos karių ir policijos pareigūnų.

Žaidynėse kariai ir policijos pareigūnai varžėsi septyniose sporto šakose: mažojo futbolo, krepšinio, šaudymo iš tarnybinio ginklo (pistoleto), dziudo, paplūdimio tinklinio, taikomojo biatlono ir šachmatų.

Mažojo futbolo rungtyje nugalėtojais tapo Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) 8-osios rinktinės komanda. Tačiau krepšinio aikštelėje stipriausia buvo Lietuvos policijos antroji komanda, finalinėse varžybose įveikusi Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono komandą.

Šaudymo iš tarnybinio ginklo (pistoleto) asmeninėje ir komandinėje įskaitose nugalėtojais tapo Policijos departamento atstovai.

Šachmatų turnyre asmeninės įskaitoje pirmąją vietą iškovojo eilinė Diana Ivoškaitė iš KASP 2-oisios rinktinės; šios rungties komandinėje įskaitoje pergalę šventė taip pat Lietuvos kariuomenės komanda.

I-ąją vietą dziudo komandinėse varžybose iškovojo Lietuvos kariuomenės komanda (puskarininkis Kęstas Rudokas, kapitonas Simas Asačiovas, leitenantas Vaidas Jasonas, vyresnysis leitenantas Tomas Bilevičius, kariūnai Vytautas Kukelka ir Tadas Pašukonis).

Paplūdimio tinklinio moterų varžybose nugalėjo KASP 3-osios rinktines komanda, dėl pirmosios vietos susikovusi su kolegėmis iš Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos; vyrų - Lietuvos policijos komanda, finale įveikusi KASP Žemaičių apygardos 63-iosios rinktinės komandą.

Prie šachmatų lentos asmeninėje ir komandinėse įskaitose triumfavo Lietuvos kariuomenės komanda.

Taikomojo biatlono varžybų asmeninėje įskaitoje 1-ąją vietą iškovojo Lietuvos policijos atstovas Gražvydas Jusaitis. Policijos atstovai triumfavo ir šios rungties komandinėje įskaitoje.

Pirmą kartą surengtų bendrų Lietuvos kariuomenės ir policijos žaidynių tikslas - stiprinti pareigūnų fizinį ir profesinį parengimą bei skatinti glaudų kariuomenės ir policijos bendradarbiavimą.

Pirmenybėse Lietuvos kariuomenei atstovavo Juozo Vitkaus inžinerijos, Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, Karinių oro pajėgų, Gynybos štabo, Divizijos generolo St. Raštikio puskarininkių mokyklos, Materialinių resursų departamento, Logistikos valdybos kariai.

Dvi dienas trukusios žaidynės baigėsi oficialia uždarymo ceremonija generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje.

Tikimasi, kad tokios žaidynės taps gražia tradicija.