Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
4
9 10 12 13 14 15
17 21
23 24 26 29
30 31 3 5

 

PAG kariai Čagčarano miesto policininkams organizavo mokymus apie sprogmenų keliamas grėsmes

2013.05.06
image

Gegužės 1–2 d. Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) instruktoriai Čagčarano policijos pareigūnams surengė seminarą apie improvizuotųjų sprogstamųjų užtaisų ir minų keliamas grėsmes.

 

Dviejų dienų seminare, kuriame policininkai gilino žinias apie sprogmenis ir jų keliamą žalą, dalyvavo Čagčarano bendruomenių policijos padalinio pareigūnai. Vienas pagrindinių šipo padalinio uždavinių – darbas su vietos gyventojų bendruomenėmis, mokyklomis ir religinėmis organizacijomis.

 

Tarp seminare dalyvių – ir keturios Čagčarano policininkės. Jos nuolat lanko mergaičių mokyklas įvairiose Goro provincijos vietovėse. „Seminare įgytas žinias policininkės galės pritaikyti savo kasdienėje veikloje bendraudamos su jaunaisiais Afganistano gyventojais, kurie ypač dažnai nukenčia nuo įvairių sprogmenų, nes vedami smalsumo neretai nepaiso jokių saugumo priemonių,“ – sakė PAG kariai.

 

Lietuva planuoja perduoti atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir baigti Lietuvos vadovaujamą Goro provincijos atkūrimo grupės veiklą iki 2013 metų pabaigos.

Afganistane vykstant atsakomybės perdavimo už saugumą nacionalinėms pajėgoms procesui ir praėjusių metų pabaigoje į jį įtraukus visą Goro provinciją, šiuo metu Gore veikiančios PAG pagrindinė užduotis – stiprinti vietos valdžios gebėjimus, didžiausią dėmesį skiriant patariamajai funkcijai.

 

Gegužės viduryje misiją Goro provincijoje pradės paskutinė Lietuvos vadovaujama Goro provincijos atkūrimo grupės septynioliktoji Lietuvos karių pamaina. Ši pamaina ypatinga – ji užbaigs Lietuvos dalyvavimą Goro provincijoje ir perduos kontrolę už saugumą Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms.

 

Šiuo metu Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnauja šešiolikta Lietuvos karių pamaina. Kartu su Lietuvos kariais Goro provincijos atkūrimo grupėje tarnauja kariai iš Gruzijos ir Ukrainos.

 

 

PAG-16 inf. ir nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media