Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Pabradėje NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei perduota lauko stovykla

2018.05.29
image

KAM Facebook nuotraukų galerija

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei perduota Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone Vokietijos kariuomenės lėšomis įrengta lauko stovykla „Camp 500“. Joje poligone vykstančioms pratyboms galės laikinai apsigyventi daugianacionalinės NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai.

 

„Vokietijos investicijos į ilgalaikį Lietuvos saugumą rodo rimtą ir atsakingą Vokietijos požiūrį į NATO priešakinių pajėgų svarbą ir jų buvimą Lietuvoje“, – sakė krašto apsaugos viceministras Giedrimas Jeglinskas, gegužės 29 d. dalyvavęs oficialioje stovyklos perdavimo ceremonijoje Pabradėje. Jis taip pat pabrėžė, kad Vokietijos patirtis sukuriant puikias laikinas tarnybos ir treniruočių sąlygas ekspedicinėms pajėgoms yra aktuali ir Lietuvos kariuomenei, kuriai tenka spręsti dėl padalinių augimo kylančius infrastruktūros ir kitus logistinius klausimus. (Viceministro kalba renginyje (anglų k.)

 

Pasak ceremonijoje dalyvavusios Vokietijos kariuomenės Infrastruktūros biuro direktorės Ulrikės Hauroder-Struning, per ateinančius kelerius metus ši stovykla padės užtikrinti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančių karių gyvenimo sąlygų reikalavimus. „Labai svarbu gebėti greitai užtikrinti į karių poreikius orientuotas gyvenimo sąlygas, jei siekiama turėti motyvuotas ir stiprias karines pajėgas,“ – sakė ji. Anot Vokietijos kariuomenės atstovės, lauko stovyklos įrengimas poligone Pabradėje demonstruoja puikų Vokietijos kariuomenės ir privataus sektoriaus bendradarbiavimą. Pagrindas tokiam bendradarbiavimui buvo padėtas 2015 metais, kai Vokietijos kariuomenėje buvo pradėta įgyvendinti Kontraktų plėtros (angl. Contractor Augmentation program) programa.

 

Stovykla Pabradėje įrengta Vokietijos sprendimu ir jos lėšomis. Rangos darbus atliko ir už jos išlaikymą yra atsakinga Vokietijos bendrovė, o subrangovo darbams atlikti buvo pasamdyta Lietuvos įmonė.

 

Konteinerinė lauko stovykla Pabradėje užima daugiau nei 4 tūkst. kvadratinių metrų ploto. Ji yra autonomiška ir gali pilnai išsilaikyti. Stovykloje galės apsigyventi iki 500 karių, čia yra valgykla, administracinės, techninės, poilsio ir rekreacijos ir kt. patalpos, sanitariniai mazgai. Čia pastatyti sandėliai, įrengtos technikos parko, administracinės ir aptarnavimo zonos. Šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai yra įsikūrę Rukloje, kur taip pat įrengtos laisvalaikio ir sporto zonos, veikia lauko paštas, kariams skirta parduotuvė.

 

Laikinosios stovyklos įrengimo darbai poligone Pabradėje pradėti 2017 metas. Ji įrengta pagal Vokietijos kariuomenėje taikomus standartus – Vokietijos kariuomenėje įprasta, kai jos poligonuose arba prie jų yra pastatomos kareivinės ir įrengiama kariniam rengimui skirta infrastruktūra.

 

Stovyklą Pabradėje Vokietija planuoja eksploatuoti apie trejus metus, kuomet Lietuva Pabradės poligone planuoja įrengti nuolatinę infrastruktūrą iš nacionalinių ir NATO saugumo investicijų programos (angl. NSIP), skirtos finansuoti infrastruktūros objektus, lėšų ir galės apgyvendinti pratybų dalyvius jau nuolatinėje infrastruktūroje.

 

Augant Lietuvos kariuomenės pajėgumams Krašto apsaugos ministerija taip pat susiduria su rimtais infrastruktūros vystymo iššūkiais, todėl Vokietijos patirtis šioje srityje yra aktuali. Ministerija didelį dėmesį skiria karinės infrastruktūros atnaujinimui ir plėtrai ir siekia sudaryti tinkamas sąlygas treniruotis tiek Lietuvos, tiek ir atvykstantiems sąjungininkų kariams. Gerinant kariuomenės kovinio rengimo infrastruktūrą, plečiamos Lietuvos kariuomenės poligonų ir aplink juos esančių karinio mokymo teritorijų ribos, atnaujinama jų infrastruktūra, įrengiami nauji mokymo laukai, jie pritaikomi naujai įsigyjamai ginkluotei.

 

***

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota 2017 m. sausį. Šios pajėgos – tai pirmiausia atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione. Grupei vadovauja ir didžiausią karių dalį jai skiria Vokietija. Be vokiečių karių, šiuo metu daugianacionalinėje rotacinėje kovinėje grupėje tarnauja kariai iš Belgijos, Kroatijos, Nyderlandų, Norvegijos, Prancūzijos ir Islandijos atstovas. Vasarą prie NATO kovinės grupės Lietuvoje prisijungs ir Čekijos kariai.

 

Mokomajame pulke Rukloje dislokuota tarptautinė kovinė grupė šiandien yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį ir nuolat dalyvauja kolektyvinės gynybos mokymuose ir pratybose. Be aktyvios kasdienės tarnybos NATO kovinės kariai dalyvauja ir vietos bendruomenių kultūros renginiuose, visuomeninėse ir socialinėse akcijose.

 

 

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotraukos

 

 

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media