Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Paaiškėjo 30 moksleivių, laimėjusių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“

2010.04.14
image

Balandžio 8-9 d. visoje šalyje vyko antrasis mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ etapas – mokyklinio turo nugalėtojai sprendė 40-ies klausimų testą dabartinės Lietuvos kariuomenės ir jos istorijos tema.  Aktyviausiai konkurse dalyvavo Kauno ir Panevėžio apskričių moksleiviai.

 

Tarp trisdešimties geriausiai testą išlaikiusiųjų – mokiniai iš Lazdijų, Joniškio, Veisiejų, Kretingos, Trakų ir kitų šalies mokyklų. Visi jie patenka į finalą, kuris vyks balandžio 23 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje.

 

Karo akademijoje konkursantai ne tik varžysis dėl geriausiai su dabartine šalies kariuomene susipažinusio ir labiausiai išmanančio Lietuvos kariuomenės istoriją moksleivio vardo, bet ir turės galimybę iš arti susipažinti su Karo akademija, kariūnų mokymosi sąlygomis.

 

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ – respublikinis mokinių konkursas aukštesniųjų klasių mokiniams – rengiamas jau penkioliktą kartą. Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

 

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, taip pat sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

 

Konkursas vyksta trim etapais. Pirmasis rengiamas mokyklose, antrasis šiais metais vyko internetu, o trečiasis – finalinis – organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

 

Šių metų konkurso internetiniam etapui pirmą kartą buvo pritaikyta Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje naudojama nuotolinio mokymo sistema. Nauja ir tai, kad į finalinį etapą suvažiuos mokiniai ne iš kiekvienos savivaldybės, kaip buvo anksčiau, o trisdešimt geriausiai į internetinio testo klausimus atsakiusių moksleivių.

 

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Tarnybai tuo metu vadovavo dabartinis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. Tuomet SKAT daug dėmesio skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įvairesnių bendravimo formų. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė sudominti moksleivius savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu.

 

Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

 

Arūno Mažeikos nuotraukoje – Utenos „Saulės“ gimnazijoje vykusio mokinių konkurso II etapo akimirka

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media