Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Aktualijos

Vengrija patvirtino, kad 2022 metais vykdys NATO oro policijos misiją Lietuvoje
2019.08.27
img

Rugpjūčio 27 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Vengrijos užsienio reikalų ministru Péter Szijjártó ir dalyvavo Lietuvos ir Vengrijos užsienio reikalų ministrų dvišaliame susitikime Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose. Susitikimo metu buvo aptarti regioninio saugumo klausimai, Europos Sąjungos darbotvarkė, padėtis Ukrainoje, santykiai su Rusija, dvišaliai ir kiti aktualūs šalių bendradarbiavimo klausimai.

null
Lietuva mini 25-erių metų aktyvaus dalyvavimo tarptautinėse operacijose sukaktį
2019.08.27
img

„Didžiuojamės, kad mūsų karių profesionalumas, pareigingumas, ryžtas, o kartais ir pasiaukojimas vykdant užduotis, leido užsitikrinti svarbaus ir patikimo partnerio vardą tarptautinėje bendruomenėje, nors ir nebuvo lengva. Tai buvo vertybinis pokytis“, – sakė Lietuvos dalyvavimo tarptautinėse operacijose 25-mečio minėjime rugpjūčio 27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis susitiks su Portugalijos gynybos ministru
2019.08.26
img

Rugpjūčio 26-27 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su oficialaus vizito į Lietuvą atvyksiančiu Portugalijos gynybos ministru João Gomes Cravinho. Ministrai aptars aktualius aktyvaus dvišalio bendradarbiavimo klausimus, regioninės gynybos stiprinimą, pasidalins mintimis apie artėjančius NATO gynybos ministrų bei NATO viršūnių susitikimus, Europos Sąjungos gynybos iniciatyvas.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2019 08 19-25
2019.08.26
img

Rugpjūčio 19-25 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai 3 kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.

null
Skelbiamas penkioliktasis Tado Dambrausko fotokonkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2019“
2019.08.26
img

Kviečiame visus, profesionalus ir mėgėjus fotografus, kurie fotografavo Lietuvos kariuomenės ir Lietuvoje dislokuotų NATO karinių vienetų karius, peržvelgti savo praėjusių pabaigoje ir šiais metais darytas nuotraukas, atrinkti geriausias iš jų ir atsiųsti konkursui. Svarbu, kad nuotrauka atspindėtų kariuomenės gyvenimo akimirkas: kaip kariai vykdo kovines užduotis, dalyvauja pratybose ir šventėse, bendrauja tarpusavyje ir su visuomene, kokios jų kasdienės patirtys ir išgyvenimai ir kt.

null
Pagerbtas Laisvės gynėjo Artūro Sakalausko atminimas
2019.08.22
img

„Lietuvos nepriklausomybės pergalė pareikalavo aukų, bet pats prasmingiausias žuvusiųjų laisvės vardan pagerbimas – kasdienis darbas, kasdienis savosios šeimos nario, visuomenės nario pareigos atlikimas ir tuomet mūsų valstybė ir toliau žengs pasirinktuoju laisvės ir nepriklausomybės keliu, o ant nepriklausomybės aukuro sudėtos aukos neliks beprasmės“, – sakė Laisvės gynėjo kario savanorio Artūro Sakalausko 28-ąsias žūties metinių pagerbimo ceremonijoje rugpjūčio 21 d. dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

null
Pagerbti tarptautinėse operacijose žuvę Lietuvos kariai
2019.08.22
img

Rugpjūčio 22 d. Šiauliuose ir Alytuje pagerbti Lietuvos kariai, žuvę vykdydami užduotis tarptautinėse operacijose. Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padėjo gėles prie vyr. ltn. Normundo Valterio kapo Ginkūnų kapinėse, Šiauliuose ir prie srž. Arūno Jarmalavičiaus kapo Klevų gatvės kapinėse, Alytuje.

null
Viceministras G. Jeglinskas susitiko su JAV Kongreso ir Valstybės departamento atstovais
2019.08.21
img

Rugpjūčio 19-20 Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi JAV Atstovų rūmų asignavimų komiteto padalinio atsakingo už užsienio programų vykdymą ir finansavimą vadovas Steve Marchese bei JAV valstybės departamento atstovai. Delegacija susitiko su krašto apsaugos viceministru Giedrimu Jeglinsku, ministerijos gynybos politikos direktoriumi Robertu Šapronu, kitais Lietuvos kariuomenės atstovais. Delegacija taip pat lankėsi Nacionalinio kibernetinio saugumo centro padalinyje Kaune.

null
Lietuvos kariai jau 25 metus dalyvauja tarptautinėse operacijose
2019.08.21
img

TO žemėlapis

Faktai ir skaičiai

Interviu su pirmojo Lietuvos taikos palaikymo būrio LITPLA-1 vadu

1994 m. rugpjūčio 22 d. pirmasis Lietuvos taikos palaikymo būrys LITPLA-1, sudarytas iš 32 karių, vadovaujamų kpt. Artūro Chrapko, išskrido Kroatiją. Nuo šios dienos praėjo lygiai ketvirtis amžiaus – būtent tiek laiko Lietuva dalyvauja įvairiose tarptautinėse operacijose, taip prisidėdama prie tarptautinių pastangų sukurti saugesnę aplinką ir stabilizuoti padėtį krizių apimtuose regionuose.

null
Baltijos jūroje išbandomos naujausios technologijos, skirtos Europos jūriniam saugumui
2019.08.20
img

Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) ir Baltijos pažangių technologijų institutas (BPTI)  rugpjūčio 19-20 d. Baltijos jūroje atlieka unikalius bandymus: išbandomos dar šią vasarą įdiegtos ryšių technologijos, kurios padės informaciją apie jūrinę aplinką realiu laiku gauti iš ore, ant vandens ir po juo judančių dronų. Tai ES projekto „OCEAN2020“, skirto karinių jūrinių inovacijų kūrimui, dalis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media