Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Aktualijos

Amsterdame aptariama bendrų ES kibernetinių pajėgų kūrimo pažanga
2019.01.17
img

Sausio 17-18 d. Amsterdame (Nyderlandai) rengiama Lietuvos vadovaujamo Europos Sąjungos kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ir tarpusavio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projekto metinė konferencija.

 

„Per pastaruosius metus kartu su projekto dalyviais ir partneriais pasiekėme didelę pažangą bendrų ES kibernetinių pajėgų sukūrimo kelyje. Tai tik patvirtina, kad galime praktiškai apjungti pajėgas kovai su grėsmėmis kibernetinėje erdvėje ir sustiprinti kolektyvinę gynybą šioje dimensijoje“, – sako konferencijoje dalyvausiantis Lietuvos krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Laisvė mums ne dovanota, ji yra iškovota, ir kasdieniais pasirinkimais nuolat įtvirtinama“
2019.01.17
img

„Visas Lietuvos valstybingumo kelias neatsiejamas nuo laisvės kovų, o laisvės kovos – tai pirmiausia karių savanorių žaibiškas atsiliepimas į Tėvynei iškylančias grėsmes“, – sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, sveikindamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų karius su pajėgų įkūrimo 28-osiomis metinėmis.

 

„Laisvė mums ne dovanota, ji yra iškovota, ir kasdieniais pasirinkimais nuolat įtvirtinama. Kol išliks gyva savanorystės idėja, bus be galo sunku mus įveikti ginklu“, – pabrėžė viceministras.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas susitiko su būsimuoju NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume vadu
2019.01.16
img

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas šiandien susitiko su trijų dienų vizito į Lietuvą atvykusiu būsimuoju NATO Jungtinių pajėgų vadavietės Brunsume (Nyderlandai) vadu Vokietijos kariuomenės generolu leitenantu Erhardu Buehleriu (Erhard Buehler). Susitikime su svečiu viceministras aptarė saugumo situaciją regione, Lietuvai kylančias grėsmes, pastangas sustiprinti Lietuvos gynybą, NATO atgrasymo ir gynybos priemones.

null
Ministras padėkojo Čekijai už saugumo Baltijos regione stiprinimą
2019.01.15
img

Sausio  14 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Čekijos ambasadoriumi Lietuvoje Vítu Korseltu. Susitikimo metu aptartos dvišalio karinio bendradarbiavimo perspektyvos, NATO ir ES saugumo ir gynybos iniciatyvos. Taip pat pasikeista nuomonėmis apie saugumo situaciją regione ir apskritai Europoje.

null
Lietuvos ginklų kontrolės inspektorius lankosi Rusijos artilerijos brigadoje
2019.01.15
img

Lietuvos ginklų kontrolės inspektorius sausio 15 d. Estijos vadovaujamos inspektorių grupės sudėtyje lankosi Rusijos 9-ojoje artilerijos brigadoje, dislokuotoje Lugoje. Ginklų kontrolės inspektoriai iš Estijos, Lietuvos ir Prancūzijos atliks karinio vieneto vertinamąjį vizitą pagal Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) 2011 m. Vienos dokumentą.

null
Nepriklausomybės aikštėje – Krašto apsaugos savanorių pajėgų įkūrimo 28-ųjų metinių minėjimas, taip pat Baltijos šalių ir Lenkijos savanorių pajėgos pasirašys bendradarbiavimo susitarimus
2019.01.15
img

„Lyderio pozicijas išlaikanti Gargždų kuopa gali didžiuotis savo rezultatais. Šios kuopos pasiekimų paslaptis – karių savanorių asmeninė ir kolektyvinė motyvacija: geriausios kuopos vardą išlaikyti padėjo eiliniai kariai, puikiai atlikdami savo tarnybą“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, praėjusiais metais pereinamąjį apdovanojimą – istorinį atkurtą XIV amžiaus kalaviją, įteikęs kapitono Lino Ambraziūno vadovaujamai Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 302-oji lengvųjų pėstininkų kuopai, įsikūrusiai Gargžduose.

 

null
Krašto apsaugos ministerijoje - viešos konsultacijos pirkimo dokumentams aptarti
2019.01.14
img

Sausio 21 d. Krašto apsaugos ministerija rengia jau antras viešąsias konsultacijas, kuriose bus išsamiai pristatomi ir aptariami pirkimo dokumentai, susiję su Krašto apsaugos ministerijos  projektais,  kurie bus vykdomi pasitelkiant viešojo ir privataus sektorių partnerystę (VPSP). Įgyvendinant šiuos projektus  per kelerius metus planuojama pastatyti tris  visiškai naujus karinius miestelius Šiaulių mieste, Šilalės ir Vilniaus rajonuose.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2019 01 07 - 2019 01 13
2019.01.14
img

Sausio 7 - 13 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nebuvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
Lietuvoje minima Laisvės gynėjų diena – Sausio 13-oji
2019.01.13
img

Fotogalerija iš pagarbos bėgimo „Gyvybės ir mirties keliu“

Fotogalerija iš Atminimo laužų ceremonijų Vilniuje

Laisvės gynėjų 28-ųjų metinių minėjimo renginiuose, skirtuose prisiminti 1991-ųjų akimirkas, pagerbti žuvusiųjų už atkurtą valstybės Nepriklausomybę atminimą, dalyvauja krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, pajėgų vadai, kiti ministerijos ir kariuomenės atstovai, kariai.

null
Iškilminga Lietuvos vėliavos pakėlimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje
2019.01.13
img

Vaizdo medžiaga

 

Fotogalerija 

 

„Prieš 28 metus išaušusi Sausio 13-oji buvo pažymėta tragedijos ir aukų, tačiau šiandien Sausio 13-oji yra pergalės diena, kai apgynėme savo teisę į nepriklausomą valstybę ir teisę į tautos ir piliečio laisvę“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, sausio 13 d. dalyvavęs Lietuvos valstybės vėliavų pakėlimo ceremonijoje Nepriklausomybės aikštėje.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media