Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

Aktualijos

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Šiandien švenčiama Visuomenės ir kariuomenės vienybė – geriausias partizanų atminties įamžinimas“
2019.05.19
img

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, gegužės 19 d., 12 kilometrų visi norintieji keliavo Šimakaičių giria iki pagrindinio ir atsarginio gen. Jono Žemaičio-Vytauto bunkerių, vyriausiosios partizanų vadavietės, dar vadinamos „prezidentūra“, Jurbarko rajone.

 

Kartu su visais žygiavęs krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sako, kad „šiandien švenčiama Visuomenės ir kariuomenės vienybė tęsiasi jau ilgus ilgus metus ir tebūna ji geriausias partizanų atminties įamžinimas“.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra vienas jos stiprybės pamatinių akmenų“
2019.05.18
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 Nuotraukos

„Be tvirto kariuomenės ryšio su visuomene, jos paramos, negalima planuoti efektyvios gynybos. Visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra vienas jos stiprybės pamatinių akmenų, todėl ir aktyvios, pilietiškos visuomenės ir modernios, atviros kariuomenės dialogas yra būtinas mūsų valstybės saugumo garantas“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Tauragėje sveikindamas susirinkusius į Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventę.

null
Lietuvos kariuomenė ruošiasi kitų metų pratyboms „Gynėjas 2020“
2019.05.17
img

Gegužės 16 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas kartu su Sausumos pajėgų štabu ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų 1-ąja rinktine organizavo susitikimą Marijampolės savivaldybėje, kuriame Marijampolės, Lazdijų, Kalvarijų rajonų savivaldybių merams ir administracijos vadovams pristatė JAV organizuojamas pratybas „Gynėjas 2020“ (angl. „Defender 2020“).

null
Minėtos pirmojo žuvusio atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės pareigūno 28-osios metinės
2019.05.17
img

Gegužės 17 d. minėtos pirmojo atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės pareigūno, pasieniečio Gintaro Žagunio 28-ųjų žūties metinės. Minėjimo ceremonija vyko Vilniaus Antakalnio kapinėse: ant G. Žagunio kapo gėles padėjo krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza, Lietuvos kariuomenės ir Valstybinės sienos apsaugos tarnybos atstovai, artimieji. Dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai.

null
„Mes – tai Jūs!“ – kariuomenės ir visuomenės šventė jau šį šeštadienį Tauragėje
2019.05.16
img

Vaizdo klipas

 

„Aktyvios, pilietiškos visuomenės ir modernios, atviros kariuomenės dialogas yra būtinas mūsų valstybės saugumo garantas, nes visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra vienas jos stiprybės pamatinių akmenų. Šventės kaip ši padeda kariuomenei stiprinti ryšį su visuomene ir užsitikrinti tolimesnį jos palaikymą, kuris pastaraisiais metais – rekordinis,“ – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, dalyvausiantis Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos renginiuose Tauragėje ir Jurbarko raj. gegužės 18-19 dienomis.

null
Lietuvos kariuomenė jau rengia karo komendantus, kurie veiktų karo padėties atveju
2019.05.16
img

Gegužės 16 d. Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas Vilniuje surengė seminarą į pareigas paskirtiems karo komendantams. Renginio metu karo komendantai buvo supažindinti su Lietuvos kariuomenės strategine komunikacija, hibridinio karo pagrindais, informacinių grėsmių šalies saugumui analize ir karo komendantų veiklos ypatumais, susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku.

null
Lietuvos kariuomenė perduos Lietuvos šaulių sąjungai 50 kulkosvaidžių MG-3
2019.05.15
img

Gegužės 15 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė nutarimui, kuriuo Lietuvos kariuomenė Lietuvos šaulių sąjungai perduos 50 vienetų kulkosvaidžių MG-3 ir 8 tūkst. jiems skirtų šaudmenų. Lietuvos kariuomenė šiuos techniškai tvarkingus, Vokietijoje pagamintus, tačiau nenaudojamus kulkosvaidžius ir šaudmenis Šaulių sąjungai perduos 10-ties metų laikotarpiui patikėjimo teise. Šie kulkosvaidžiai suteiks galimybę šauliams mokytis valdyti NATO standartus atitinkančią ginkluotę.

null
Lietuva vadovaus ES karinio judėjimo procedūrų supaprastinimo programai
2019.05.14
img

Briuselyje gegužės 14 d. pasirašytas keturiolikos Europos Sąjungos valstybių susitarimas dėl karinio judėjimo procedūrų supaprastinimo. Programai, kuria siekiama harmonizuoti ir supaprastinti procedūras, taikomas kariniam judėjimui tarp ES valstybių, vadovaus Lietuva.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis Briuselyje dalyvaus ES gynybos ministrų susitikime
2019.05.13
img

Gegužės 13–14 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis vyksta į Briuselį, kur dalyvaus Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime.

Briuselyje ministras R. Karoblis su dar dešimties ES šalių ministrais pasirašys tarptautinį susitarimą dėl Karinio judėjimo supaprastintų procedūrų programos steigimo. Įgyvendinant susitarimą ES šalys sieks rasti būdų, kaip pagreitinti karinio personalo ir technikos judėjimą Europoje.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 05 06 - 2019 05 12
2019.05.13
img

Gegužės 6-12 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai nebuvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių karinių orlaivių.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media