Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
5
14 15 16
24
25 27 28

 

 

Aktualijos

Atsisveikinama su paskutiniuoju okupacinei sovietų valdžiai aktyviai besipriešinusiu Lietuvos partizanu dim. vyr. ltn. Antanu Kraujeliu-Siaubūnu
2019.10.25
img

Spalio 25–26 d. Vilniuje atsisveikinama su paskutiniuoju okupacinei sovietų valdžiai aktyviai besipriešinusiu Lietuvos partizanu, Vyčio Kryžiaus ordino kavalieriumi, kariu savanoriu, dim. vyr. ltn. Antanu Kraujeliu-Siaubūnu. Penktadienį, spalio 25 d., atiduoti pagarbą A. Kraujeliui-Siaubūnui Šv. Ignoto bažnyčios šarvojimo kriptoje atvyko krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Vytautas Rupšys, LR Prezidento vyriausiasis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jonas Vytautas Žukas. Šeštadienį, spalio 26 d. po atsisveikinimo ir šv. mišių Šv. Ignoto bažnyčioje, velionio palaikai amžinojo poilsio atguls Antakalnio kapinėse, Lietuvos kariuomenės karininkų laidojimo kvartale.

null
Daugiau nei 700 kibernetinių saugumo specialistų treniravosi tirti ir valdyti kibernetinius incidentus
2019.10.25
img

Ketvirtą kartą Lietuvoje vykusiose kibernetinio saugumo pratybose „Kibernetinis skydas 2019“ kartu treniravosi tirti ir valdyti kibernetinius incidentus daugiau nei 700 kibernetinių saugumo specialistų iš beveik 100 valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijų bei įmonių.

null
R. Karoblis: „Iš Vakarų pusės jokių grėsmių Baltarusijai nėra“
2019.10.24
img

„Lietuva yra tiesiogiai suinteresuota Baltarusijos nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo išsaugojimu, taip pat ekonominio bendradarbiavimo plėtra. Todėl galiu patikinti, kad bent jau iš vakarų pusės karinių ar kitokių grėsmių Baltarusijos suverenitetui nėra, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, komentuodamas Baltarusijos reakciją į JAV karių bataliono dislokavimą Lietuvoje. – Iki pavasario Lietuvoje dislokuojamas bataliono dydžio vienetas negali kelti jokios grėsmės Baltarusijos saugumui, todėl išties tikimės, kad Baltarusijos reakcija bus adekvati“.

null
Krašto apsaugos viceministras E. Kerza Italijoje aptarė kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų kūrimą
2019.10.24
img

Spalio 23-24 d. krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza lankydamasi Italijoje su oficialiu vizitu susitiko su Italijos gynybos viceministru Angelo Tofalo ir aptarė bendradarbiavimą kuriant kibernetines greitojo reagavimo pajėgas. Italija artimiausiu metu ketina pasirašyti politinę deklaraciją ir prisijungti prie Lietuvos vadovaujamo PESCO projekto.

null
KAM baigia įrengti patalpas naujai kuriamam valstybės duomenų centrui
2019.10.24
img

Krašto apsaugos ministerija, vykdydama Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m spalio 22 d. pavedimą, perėmė Valstybinio duomenų centro patalpų įrengimo projektą ir šias patalpas planuoja perduoti eksploatuoti nuo šių metų lapkričio 30 dienos.

null
Baltijos šalių gynybos ministrai Briuselyje pasirašė susitarimą dėl bendros oro erdvės stebėjimo stiprinimo
2019.10.24
img

Jau kitąmet Baltijos šalių oro erdvės saugumą užtikrins nebe vienas, o trys erdvės stebėjimo ir valdymo centrai. Tai numatyta spalio 24 d. Briuselyje trijų Baltijos šalių krašto apsaugos ministrų pasirašytame susitarime dėl naujos struktūros bendros Baltijos oro erdvės stebėjimo ir kontrolės sistemos BALTNET organizavimo.

 

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis vyksta į NATO gynybos ministrų susitikimą
2019.10.23
img

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis  spalio 24-25 d. dalyvaus Briuselyje vyksiančiame NATO gynybos ministrų susitikime. Jame kartu su kitų dvidešimt aštuonių valstybių ministrais R. Karoblis diskutuos apie NATO sąjungininkų  įsipareigojimų pasidalijimą, atgrasymą ir gynybą, tarptautines NATO operacijas ir misijas. Ministrai taip pat kalbės apie NATO ir ES bendradarbiavimą atsakant į hibridines grėsmes.  

null
Jau ketvirtą kartą pratybose Lietuvos viešojo ir privataus sektorių institucijos treniruojasi valdyti kibernetinius incidentus
2019.10.22
img

Šią savaitę, spalio 22-24 d. Lietuvoje vyksta nacionalinės kibernetinio saugumo ir gynybos pratybos „Kibernetinis skydas 2019“, kuriose kartu treniruojasi valstybės viešojo ir privataus sektorių institucijos bei įmonės. Jau ketvirtą kartą vykstančiose pratybose pirmą kartą dalyvauja ir žiniasklaidos atstovai, siekiant stiprinti ir žiniasklaidos kibernetinį saugumą.

null
Lietuvos ginklų kontrolės inspektoriai lankosi Austrijoje
2019.10.22
img

Lietuvos ginklų kontrolės inspektorių grupė spalio 22 d. lankosi Austrijos 6-ojoje kalnų kovos brigadoje Absame, kur atliks karinio vieneto vertinamąjį vizitą pagal 2011 m. Vienos dokumento nuostatas.

null
Šį savaitgalį gynybos technologijų kūrybos stovykloje – hakatone – bus kuriami inovatyvūs sprendimai Karinėms jūrų pajėgoms
2019.10.22
img

Jau šį penktadienį, spalio 25 d., prasidės gynybos ir technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA NAVY, kuri vyks Lietuvos kariuomenės karinėse jūrų pajėgose Klaipėdoje. Per 48 valandas truksiantį renginį 50 mokslininkų, startuolių ir karybos ekspertų neįprastoje vietoje – Karo laivų flotilėje prišvartuotame štabo ir aprūpinimo laive „Jotvingis“ (N42) – kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei. Juos konsultuos daugiau nei 20-ies įvairių sričių Lietuvos ir užsieninio lazerių technologijų, bepiločių orlaivių, elektronikos, inžinerijos programavimo ir kitų sričių ekspertų.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media