Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

Aktualijos

Lietuvos karinės jūrų pajėgos stiprina povandeninės kovos pajėgumus
2019.06.06
img

Birželio 5 – 10 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P14 „Aukštaitis“ pradeda dalyvauti tarptautiniuose mokymuose „Baltic Coach 2019“ Baltijos jūroje. Mokymų metu laivas atliks treniruotes su Vokietijos Karinių jūrų pajėgų povandeniniu laivu „U-33“ ir aprūpinimo laivu FGS „Fehmarn“.

null
Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Baltijos gynybos koledžo Aukštųjų štabo karininkų kursų klausytojai
2019.06.06
img

Birželio 5 d. Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitiko su ministerijoje apsilankiusiais Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) Aukštųjų štabo karininkų kurso studentais. Aukšto rango karininkams ir civiliams Krašto apsaugos ministerijoje buvo surengti pristatymai apie strateginę komunikaciją, NATO atgrasymo strategiją, supažindinti su NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje, Vyriausybės kanceliarijos Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos grupės veikla.

null
Vyriausybė pritarė Lietuvos karių skaičiaus didinimui
2019.06.05
img

Birželio 5 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos sistemos personalo plėtros 2019-2028 metais planui, kuris parengtas įgyvendinant 2018 m. ilgalaikę Krašto apsaugos sistemos plėtros programą. LR Seimo ir LR Vyriausybės patvirtinti ilgalaikiai krašto apsaugos sistemos plėtros planai sudaro sąlygas vystyti Lietuvos kariuomenės struktūrą sistemiškai, sinchronizuojant personalo komplektavimo, aprūpinimo, modernizacijos, infrastruktūros plėtros poreikius bei finansavimą. Tokiu būdu planuotai siekiama Seimo patvirtintą Principinės kariuomenės struktūrą užpildyti personalu.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas su oficialiu vizitu lankysis Šiaurės Makedonijoje, Slovakijoje ir Juodkalnijoje
2019.06.04
img

Birželio 4-5 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas su oficialiu vizitu lankysis Šiaurės Makedonijoje, kur susitiks su gynybos ministro pavaduotoju Bekim Maksuti bei dalyvaus nacionalinių Šiaurės Makedonijos pratybų „Decisive Strike 2019“ (liet. „Lemiamas kirtis“) atidarymo ceremonijoje. Šiose pratybose treniruosis ir Lietuvos karių grupė iš Sausumos pajėgų.

 

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 05 27 - 2019 06 02
2019.06.03
img

Gegužės 27-birželio 2 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus buvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių orlaivių.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas susitiko su Singapūro gynybos sekretoriumi Chan Yeng Kit
2019.06.01
img

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas gegužės 31- birželio 2 d. Singapūre dalyvauja viršūnių susitikime Azijos saugumo klausimais. Birželio 1 d. renginio paraštėse viceministras V. Umbrasas susitiko su Singapūro gynybos sekretoriumi Chan Yeng Kit. Dvišalių pokalbių metu pareigūnai apsikeitė nuomonėmis apie abiejų valstybių saugumui kylančias grėsmes, pasidžiaugė palaikomais santykiais, aptarė galimas dvišalio bendradarbiavimo išplėtimo kryptis.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Nei karai, nei okupacijos nesugebėjo palaužti šauliškos dvasios“
2019.06.01
img

„Patriotizmas yra pirmiausiai ne jausmas, o veiksmas – šiandien šaulių daugiau nei 11 tūkstančių ir svarbiausia, kad nei karai, nei okupacijos nesugebėjo palaužti šauliškos dvasios. Tai, kas prieš šimtą metų gimė kaip kiekvieno piliečio pagalba valstybės gynybai, gyvuoja ir šiandien, kaip laisvų, savo laiką Tėvynės gynybai ir stiprinimui skiriančių žmonių organizacija“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, davęs šaulio priesaiką kartu su daugiau nei 700 šaulių ir jaunųjų šaulių Vilniaus Katedros aikštėje. Iškilminga ceremonija birželio 1 d. surengta minint Lietuvos šaulių sąjungos įkūrimo 100-ąsias metines.

null
Ats. gen. mjr. V. Vaikšnoras pataria Ukrainos gynybos reformų klausimais
2019.05.31
img

Gegužės 28-30 d. Kijeve vyko Ukrainos gynybos reformų strateginio lygmens patariamosios tarybos (Defence Reform Advisory Board) susitikimai, kuriuose dalyvavo buvęs Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas, atsargos generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras. Susitikimų metu buvo aptartas įgyvendinamų reformų progresas, Ukrainos vidaus politikos pokyčiai, artimiausi darbai.

null
Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Lietuva ir toliau prisidės stiprinant NATO ir Sakartvelo partnerystę“
2019.05.30
img

Gegužės 30 d. Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Lietuvoje viešinčiu Sakartvelo parlamento pirmininku Irakli Kobakhidze ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu buvo aptarti saugumo iššūkiai Baltijos ir Juodosios jūrų regionuose, taip pat Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimas gynybos srityje. Abi šalys patvirtino pasirengimą toliau tęsti bendradarbiavimą karinio mokymo, rengimo ir pratybų srityse, taip pat kibernetinio saugumo ir strateginės komunikacijos klausimais.

null
NKSC: per rinkimų Lietuvoje periodą kibernetinių atakų prieš VRK sistemas nebuvo, tačiau fiksuoti bandymai šnipinėti
2019.05.29
img

Respublikos Prezidento rinkimų ir rinkimų į Europos Parlamentą metu, kibernetinių atakų prieš Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sistemas nebuvo registruota, tačiau buvo užblokuoti šimtai IP adresų, siekiant užkirsti kelią galimoms kibernetinėms atakoms įvykti. Tai skelbiama rinkimų kibernetinės erdvės ataskaitoje, kurią parengė Nacionalinis kibernetinio saugumo centras prie Krašto apsaugos ministerijos (NKSC), gegužės 10–13 ir 24–26 d. vykdęs nepertraukiamą Lietuvos kibernetinės erdvės ir VRK sistemų stebėseną.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media