Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
26
29 30 31 3

 

 

Aktualijos

Rukloje susitiko Lietuvos ir Vokietijos krašto apsaugos ministrai
2019.10.10
img

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

„Labai vertiname Vokietijos vadovavimą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei – tai reikšmingai prisideda užtikrinant saugumą tiek Lietuvoje, tiek visame Baltijos jūros regione“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, spalio 10 d. susitikęs su Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer, atvykusia į Ruklą aplankyti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaujančių savo šalies karių.

null
Europos Sąjungos šalys paskelbė bendrą ES 5G ryšio tinklų saugumo rizikos vertinimą
2019.10.10
img

Spalio 9 d. Europos Sąjungos šalys kartu su Europos Komisijos ir Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra paskelbė bendrą ES rizikos, naudojant penktosios kartos (5G) tinklus, ataskaitą. Ji parengta remiantis visų ES šalių narių nacionaliniais kibernetinio saugumo rizikų vertinimais. Ataskaitoje kartu nurodomos pagrindinės grėsmės ir jų šaltiniai, grėsmėms jautriausi subjektai, strateginės grėsmės rizikos ir galimi pažeidžiamumai.

null
Vilniuje aptariami karinės aviacijos tinkamumo skraidyti harmonizavimo klausimai
2019.10.09
img

Spalio 9-10 d. Vilniuje vykstančios tarptautinės konferencijos „Karinės aviacijos tinkamumo skraidyti“ (angl. „Military Airworthiness“) dalyvius pasveikino krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Jis akcentavo karinio tinkamumo skraidyti sertifikavimo ir harmonizavimo svarbą ne tik Europoje, bet ir kituose kontinentuose.

null
Seime krašto apsaugos ministras pristatė krašto apsaugos sistemoje nuveiktus darbus ir tikslus
2019.10.09
img

Spalio 8 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Seime skaitė pranešimą „Krašto apsaugos sistemos plėtros programos įgyvendinimas“, kuriame pristatė krašto apsaugos sistemoje nuveiktus darbus, aktualius gynybos ir saugumo srities klausimus, problemines sritis, tikslus.

 

Ministras R. Karoblis akcentavo, kad „gynyba ir saugumas – išimtinė sritis, kur mūsų visų tvirtais ir vieningais pasirinkamais, žmonių susitelkimu ir parama, saugumo sukūrėme turbūt daugiau nei į jį bandoma kėsintis“.

null
Konkurse Lietuvos kariuomenės laivui pirkti pasiūlymus pateikė 7 laivų statybos bendrovės
2019.10.09
img

Lietuvos kariuomenė perka naują laivą teršalų likvidavimo ir gelbėjimo užduotims Baltijos jūroje vykdyti. Praėjusią savaitę pirkimą vykdanti Lietuvos kariuomenės viešojo pirkimo komisija susipažino su tiekėjų pasiūlymais, kuriuos gavo per Centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą. Iš viso konkursui pateikti septyni pasiūlymai, tarp jų – Lietuvos ir užsienio laivų statybos bendrovių.

null
Aptartas Lietuvos ir Danijos bendradarbiavimas gynybos srityje
2019.10.08
img

Spalio 8 d. Krašto apsaugos ministerijoje įvyko krašto apsaugos viceministro Vytauto Umbraso susitikimas su naujuoju Danijos ambasadoriumi Lietuvoje Hans Brask.

 

null
Į Lietuvą aplankyti savo karių atvyksta Vokietijos gynybos ministrė, susitiks su krašto apsaugos ministru R. Karobliu
2019.10.08
img

Spalio 10 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiks su į Lietuvą vizito atvykstančia Vokietijos gynybos ministre Annegret Kramp-Karrenbauer. Susitikime planuojama aptarti saugumo situaciją regione, dvišalį bendradarbiavimą, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje reikalus ir kitus su saugumu susijusius klausimus. Be to, ministrai ketina kalbėti ir apie Europos Sąjungos bendrąją saugumo ir gynybos politiką bei prioritetinius darbus Vokietijai pirmininkaujant Europos Tarybai 2020 m. II pusmetį.

null
Krašto apsaugos diena: diskusijos pilietinėmis temomis ir pažintys su Lietuvos kariuomenės padaliniais
2019.10.08
img

Šiandien, spalio 8 d., daugiau nei 50 vyresniųjų klasių mokinių apsilankė Lietuvos kariuomenės Karinėse jūrų pajėgose, kur išgirdo, kokias užduotis tenka vykdyti jūrų pajėgų kariams, išmėgino jūreivių naudojamą ekipuotę, plaukiojo patruliniu laivu, vykdė kt. specialistų jiems parengtas užduotis. Taip startavo kasmetinė Krašto apsaugos dienos renginių savaitė.

null
Atrankoje trims naujiems kariniams miesteliams pastatyti dalyvavo 7 Lietuvos ir užsienio bendrovės
2019.10.07
img

Krašto apsaugos ministerijos paskelbtoje atrankoje Viešojo ir privataus sektorių parterystės būdu pastatyti tris karinius miestelius Šiauliuose, Šilalės ir Vilniaus r. dalyvavo septynios Lietuvos ir užsienio bendrovės. Į kitą etapą, atlikus kandidatų kvalifikacinį vertinimą, pakviestos keturios bendrovės.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys 2019 09 30-spalio 6 d.
2019.10.07
img

Rugsėjo 30 – spalio 6 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai tris kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių orlaivių.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media