Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
20 21 22
25 26 28 29 30
3 5 7

 

Aktualijos

Lietuva Ukrainai neatlygintinai perdavė šaudmenų
2019.06.11
img

Birželio 11 d. Ukrainos kariuomenės karinių oro pajėgų orlaivis iš Lietuvos išgabeno beveik milijoną Ukrainos gynybos ministerijai skirtų Lietuvos kariuomenės nebenaudojamų ir ateityje neplanuojamų naudoti šaudmenų, skirtų sovietinės gamybos lengviesiems šaulių ginklams – automatiniams šautuvams, kulkosvaidžiams. Sprendimą dėl šaudmenų perdavimo LR Vyriausybė priėmė š. m. vasario pradžioje.

null
Lietuva ir Slovakija tęsia bendradarbiavimą stiprinant Baltijos regiono saugumą
2019.06.10
img

Birželio 6 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Slovakijos gynybos ministerijos Valstybės sekretoriumi Róbert Ondrejcsák. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs regioninio saugumo klausimai, dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje kryptys.

 

„Lietuva ir Slovakija, kaip NATO sąjungininkės aktyviai dalyvauja siekiant stabilumo ir saugumo Europoje ir už jos ribų, mus vienija tos pačios vertybės ir interesai“, – akcentavo susitikime viceministras V. Umbrasas.

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 06 03 – 09
2019.06.10
img

Birželio 3 – 9 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos (RF) karinių orlaivių.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Lietuva remia Šiaurės Makedonijos siekį tapti visateise NATO ir Europos Sąjungos nare“
2019.06.06
img

Birželio 5 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, susitikęs su Šiaurės Makedonijos gynybos ministro pavaduotoju Bekim Maksuti, patikino, kad „Lietuva remia Šiaurės Makedonijos siekį tapti visateise NATO ir Europos Sąjungos nare ir palaiko Aljanso atvirų durų politiką bei tikisi, kad Šiaurės Makedonijai pavyks padaryti reikiamą pažangą“. Viceministras akcentavo, kad „narystė Aljanse ne tik padeda šalims suartėti, bet kartu ir įpareigoja veikti užtikrinant stabilią saugumo aplinką regione ir pasaulyje“.

null
Lietuvos karinės jūrų pajėgos stiprina povandeninės kovos pajėgumus
2019.06.06
img

Birželio 5 – 10 d. Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas P14 „Aukštaitis“ pradeda dalyvauti tarptautiniuose mokymuose „Baltic Coach 2019“ Baltijos jūroje. Mokymų metu laivas atliks treniruotes su Vokietijos Karinių jūrų pajėgų povandeniniu laivu „U-33“ ir aprūpinimo laivu FGS „Fehmarn“.

null
Krašto apsaugos ministerijoje lankėsi Baltijos gynybos koledžo Aukštųjų štabo karininkų kursų klausytojai
2019.06.06
img

Birželio 5 d. Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza susitiko su ministerijoje apsilankiusiais Baltijos gynybos koledžo (BALTDEFCOL) Aukštųjų štabo karininkų kurso studentais. Aukšto rango karininkams ir civiliams Krašto apsaugos ministerijoje buvo surengti pristatymai apie strateginę komunikaciją, NATO atgrasymo strategiją, supažindinti su NATO pajėgų integravimo vieneto Lietuvoje, Vyriausybės kanceliarijos Grėsmių valdymo ir krizių prevencijos grupės veikla.

null
Vyriausybė pritarė Lietuvos karių skaičiaus didinimui
2019.06.05
img

Birželio 5 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Krašto apsaugos sistemos personalo plėtros 2019-2028 metais planui, kuris parengtas įgyvendinant 2018 m. ilgalaikę Krašto apsaugos sistemos plėtros programą. LR Seimo ir LR Vyriausybės patvirtinti ilgalaikiai krašto apsaugos sistemos plėtros planai sudaro sąlygas vystyti Lietuvos kariuomenės struktūrą sistemiškai, sinchronizuojant personalo komplektavimo, aprūpinimo, modernizacijos, infrastruktūros plėtros poreikius bei finansavimą. Tokiu būdu planuotai siekiama Seimo patvirtintą Principinės kariuomenės struktūrą užpildyti personalu.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas su oficialiu vizitu lankysis Šiaurės Makedonijoje, Slovakijoje ir Juodkalnijoje
2019.06.04
img

Birželio 4-5 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas su oficialiu vizitu lankysis Šiaurės Makedonijoje, kur susitiks su gynybos ministro pavaduotoju Bekim Maksuti bei dalyvaus nacionalinių Šiaurės Makedonijos pratybų „Decisive Strike 2019“ (liet. „Lemiamas kirtis“) atidarymo ceremonijoje. Šiose pratybose treniruosis ir Lietuvos karių grupė iš Sausumos pajėgų.

 

null
Reagavimo į orlaivius prie Baltijos valstybių sienų duomenys: 2019 05 27 - 2019 06 02
2019.06.03
img

Gegužės 27-birželio 2 d. NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus buvo keliami atpažinti ir lydėti tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros skridusių orlaivių.

null
Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas susitiko su Singapūro gynybos sekretoriumi Chan Yeng Kit
2019.06.01
img

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas gegužės 31- birželio 2 d. Singapūre dalyvauja viršūnių susitikime Azijos saugumo klausimais. Birželio 1 d. renginio paraštėse viceministras V. Umbrasas susitiko su Singapūro gynybos sekretoriumi Chan Yeng Kit. Dvišalių pokalbių metu pareigūnai apsikeitė nuomonėmis apie abiejų valstybių saugumui kylančias grėsmes, pasidžiaugė palaikomais santykiais, aptarė galimas dvišalio bendradarbiavimo išplėtimo kryptis.

null
 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media