Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Oficialaus Europos Sąjungos kovinės grupės vertinimo išvakarėse su kariais susitiko grupės vadas

2013.05.12
image

EU zenklas

 

Gegužės 12 d. Jungtinėje Karalystėje vykstančių Europos Sąjungos kovinės grupės pasirengimo budėti vertinamųjų pratybų „Šiaurinės pastangos“ (angl. Northern Endeavour) metu su kovinės grupės manevriniais vienetais, tarp kurių ir Lietuvos karių kuopa iš Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono, susitiko šios ES kovinės grupės vadas britų brigados generolas Richardas Feltonas (Richard Felton).

 

Manevrinius ES kovinės grupės vienetus sudaro dvi Jungtinės Karalystės karališkųjų jūrų pėstininkų kuopos, po vieną Nyderlandų jūrų pėstininkų, Lietuvos ir Latvijos karių kuopą, Švedijos priešlėktuvinės gynybos ir apsaugos nuo masinio naikinimo ginklų būriai.

 

Kartu su ES kovinės grupės jungtiniu pajėgų bei operaciniu štabais ir šalių aprūpinimo elementais pratybose dalyvauja per 1 tūkstantį karių.

 

„ES kovinė grupė yra karinis vienetas, sudarytas iš penkių šalių karių, kuris gali būti panaudotas ES priėmus sprendimą dislokuoti jį operacijai. Todėl rengtis nuo liepos prasidėsiančiam budėjimui reikia labai rimtai, daug rimčiau nei eilinėms karinėms pratyboms”, – svarbiausio pratybų etapo išvakarėse kariams sakė brigados generolas R. Feltonas.

 

Generolas pabrėžė, kad pati ES kovinė grupė – tai ne vien manevrinis vienetas, skirtas veikti operacijos rajone. Jam vadovauja tarptautinis jungtinis kovinės grupės pajėgų štabas, kuris, nusprendus panaudoti grupę, būtų dislokuotas kartu su koviniais vienetais. Todėl šių pratybų metu bus vertinamas tiek štabas, tiek kiti kovinės grupės vienetai.

 

Jungtinė Karalystė ES kovinei grupei vadovauja jau trečią kartą. Anot generolo, šis kartas ypatingas, kadangi šioje kovinėje grupėje dalyvauja net penkios šalys. Kiekvienos iš šių šalių kariai turi kiek skirtingą ginkluotę ir karinę techniką, taip pat yra pripratę veikti pagal šiek tiek skirtingas procedūras. Todėl visų kovinės grupės karių turi stengtis, kad šie skirtumai kuo mažiau turėtų įtakos operacijos sėkmei. Generolas paragino karius tikėti ir pasitikėti vieni kitais, nes integracija ir sanglauda, kurią kariai pasieks šių pratybų metų, yra ypač svarbi.

 

Salisbury Plain kariniame poligone įsikūrę manevriniai ES kovinės grupės vienetai ir jungtinis šios grupės pajėgų štabas gegužės 13-15 dienomis bus oficialiai vertinami pratybų aktyviosios fazės metu, kai veiks pagal specialiai sukurtą scenarijų.

 

Oficialų kovinės grupės manevrinių vienetų vertinimą atliks JK kariuomenės 3-ios brigados ir ES kovinės grupės šalių kariuomenių atstovai, štabo darbą vertins atstovai iš minėto JK kariuomenės Jungtinio karinio mokymo centro.

 

Planuojama gegužės 16 d. pratybų stebėti atvyks šioje ES kovinėje grupėje dalyvaujančių šalių, taip pat ir Lietuvos gynybos ministerijų ir kariuomenių vadovybė , žiniasklaidos atstovai.

 

Lietuvai ES kovinėje grupėje atstovauja per 120 karių: pėstininkų kuopa, septyni Lietuvos karininkai priskirti kovinės grupės štabui ir du karininkai priskirti aukštesniajam – operaciniam ES kovinės grupės štabui.

 

Budėjimo metu ES kovinė grupė bus pasirengusi vykdyti humanitarinės pagalbos, gelbėjimo, taikos palaikymo ir krizių valdymo operacijas, nuginklavimą, teikti paramą trečiosioms šalims kovojant su terorizmu, kt. užduotis. Iki grupės aktyvavimo, Lietuvos kariai, išlaikydami aukštą parengties lygį, tarnaus savo nuolatinėse dislokacijos vietose Lietuvoje. Aktyvavimo atveju, į nustatytą užduoties rajoną, bet kur 6 tūkst. kilometrų aplink Briuselį spinduliu, kariai bus pasirengę išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.

 

ES kovinės grupės (angl. EU Battlegroups) – tai daugianacionalinės ES greitojo reagavimo pajėgos, suteikiančios galimybę greitai reaguoti į kylančias krizes. Panašiai kaip ir NATO greitojo reagavimo pajėgas, ES kovines grupes sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti pajėgose rotuodamos skiria šalys narės. Vieną kovinę grupę sudaro apie 2 tūkst. karių.

 

Tai bus ne pirmas kartas, kai Lietuvos kariai budės ES kovinėje grupėje, prieš tai jie po pusmetį budėjo 2010 ir 2011 metais.

 

Kontaktinis asmuo: Sausumos pajėgų viešųjų ryšių karininkas kpt. Mindaugas Neimontas, mob. 8 640 45380.

Kpt. M. Neimonto nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media