Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

NATO viršūnių susitikime – nuo teorijos prie praktikos

2012.05.24
image

Vaizdo  medžiaga

 

„NATO viršūnių susitikime Čikagoje priimti dokumentai parodė, kad Lietuvos narystė NATO tampa dar labiau praktinė. Nuo teorijos – prie praktikos, taip galima būtų įvertinti šį momentą, kuriame mes dabar esame, nuo įstojimo į NATO“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje, skirtoje NATO viršūnių susitikimo Čikagoje rezultatams apibendrinti, sakė krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

 

Pasak jos, patvirtinta Šiaurės Amerikos-Europos ryšio svarba, o Jungtinės Amerikos Valstijos išlieka įsipareigojusios Europai. Be to, R. Juknevičienės teigimu, NATO atsiranda vis labiau realistinis požiūris į Rusiją. „Jei prieš keletą metų dar buvo daug naivaus idealistinio tikėjimo, tai šiandien tai virsta į labai pragmatinį realistinį suvokimą, kas vyksta šalia NATO sienų“, – pažymėjo ministrė.

 

Kalbėdama apie Baltijos regiono interesus, R. Juknevičienė išskyrė Lisabonoje priimtą ir Čikagoje įtvirtintą nuostatą dėl priešraketinės gynybos: „Čikagoje buvo paskelbta, jog ši sistema bus toliau vystoma“. Pasak ministrės, atsižvelgiant į tai, kad šalia Lietuvos sienos vystomi Rusijos Federacijos priešraketinės gynybos pajėgumai, oro-kosmoso sistema, svarbu tai, kad NATO išlaikė gana vieningą nuostatą dėl priešraketinės gynybos, nepaisant spaudimo NATO struktūroms.

 

Be to, krašto apsaugos ministrė kaip svarbią žinią iš Čikagos įvardijo tai, kad Aljansas laikosi „atvirų durų“ principo ir tai, kad kitas NATO viršūnių susitikimas bus plėtros susitikimu. „NATO išlieka pačia svarbiausia gynybine organizacija pasaulyje. Jos svarbą patvirtina ir tai, kad narystės Aljanse siekia dar keturios šalys“, – sakė ministrė.

 

R. Juknevičienės teigimu, Lietuvai reikšminga ir tai, kad NATO vadovai patvirtino Baltijos oro policijos misijos tęstinumą. Be to, sprendimą dalyvauti oro policijos misijoje Baltijos šalyse jau priėmė Vengrija, o Olandija išreiškė ketinimą dėl dalyvavimo misijoje, Liuksemburgas prie misijos ketina prisidėti finansiškai.

 

Ji pažymėjo, kad NATO vadovų priimtoje deklaracijoje įtvirtintos svarbios nuostatos dėl Lietuvoje įsteigto Energetinio saugumo centro ir atkreipė dėmesį į tai, kaip NATO vertina tendencijas energetinio saugumo srityje. „Stabilus ir patikimas energijos tiekimas, energijos tiekimo kelių, tiekėjų ir energijos resursų diversifikacija, tai ką mes darome dėl suskystintų dujų terminalo, dėl atominės elektrinės – tai ir yra energetikos išteklių diversifikacija“, – pabrėžė R. Juknevičienė.

 

Pasak jos, šios nuostatos, įrašytos valstybių lyderių deklaracijoje visiškai atitinka Lietuvos Vyriausybės veiklos kryptis energetikos srityje.

 

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius pažymėjo, kad Čikagos deklaracijoje patvirtinta, kad atsakomybės už saugumą perdavimas Afganistane turi būti užbaigtas iki 2014-ųjų, kaip tai buvo nuspęsta NATO viršūnių susitikime Lisabonoje.

 

“NATO valstybių vadovai pasveikino Afganistano Prezidento Karzajaus paskelbtą trečiosios bangos pradžią. Trečioji banga reiškia, kad 75 procentai Afganistano gyventojų gyvens teritorijose, kur už saugumą atsakingos yra Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos”, – sakė generolas leitenanats A. Pocius.

 

Gegužės 13 d. Afganistane paskelbtas trečiasis atsakomybės už saugumą perdavimo vietos pajėgoms etapas, į kurį pateko ir trys Goro provincijos rajonai – Lal va Sardžangalas, Čahar Sada ir Daulatjaras.

 

Kariuomenės vado teigimu, artėjame prie NATO vadovaujamos ISAF misijos pabaigos.

 

NATO viršūnių susitikime priimtoje Deklaracijoje minima, kad iki 2013-ųjų vidurio planuojama pradėti 5-ąją ir paskutinę atsakomybės perdavimo bangą, ir Afganistano nacionalinės saugumo pajėgos perims atsakomybę už saugumą visoje šalyje.

 

„Šiame etape ISAF pereis nuo kovinės prie mokymo priežiūros, patariamosios ir paramos Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms funkcijų. ISAF užtikrins, kad afganai turėtų tą paramą, kuri jiems bus reikalinga, kol pripras prie padidėjusios atsakomybės“, – sakė kariuomenės vadas.

 

NATO valstybių vadovai patvirtino, jog po truputį mažins pajėgas siekiant užbaigti ISAF misiją iki 2014 gruodžio 31 d. NATO kovinei misijai pasibaigus (iki 2014 m. pabaigos) NATO toliau išlaikys ir politinę, ir praktinę paramą Afganistanui. Afganistano Vyriausybės prašymu NATO yra pasirengusi pradėti ruoštis kitokio pobūdžio misijai: mokyti, patarti ir padėti Afganistano saugumo pajėgoms, tarp jų ir Afganistano Specialiosioms pajėgoms.

 

Susitikimo rezoliucijoje šalių vadovai įpareigojo Šiaurės Atlanto Tarybą pradėti post-ISAF misijos karinio planavimo procesus.

 

A. Pliadžio nuotr.

2012-05-26 21:23

Dėdė

Tai juk kokius "vierchus" fotografavo.Pabandyk neįtikti ir eisi dirbti ir mokesčius mokėti,o ne iš mokesčių mokėtojų iš duonos š...gaminti
2012-05-25 00:00

Alfredas Pliadis

Geros nuotraukas darote, kolegos....
Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media