Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 18 19
26
29 2 4

 

Ministras R. Karoblis su Jungtinės Karalystės ambasadore aptarė dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje

2018.11.09
image

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis lapkričio 9 d. susitikęs su Jungtinės Karalystės ambasadore Lietuvoje Claire Lawrence ir šiais metais naujai paskirtu gynybos atašė mjr. Thom M O’Boy aptarė saugumo situaciją regione, dvišalio karinio bendradarbiavimo stiprinimo perspektyvas.

 

„Jungtinė Karalystė yra nepaprastai svarbi Lietuvos sąjungininkė, jau daug metų remianti mūsų šalies saugumo interesus”, – susitikime pabrėžė krašto apsaugos ministras ir padėkojo Jungtinei Karalystei už pastangas stiprinti saugumą regione – dalyvavimą NATO oro policijos misijoje Baltijos šalyse, prisiimtą lyderystę vadovauti NATO priešakinių pajėgų batalionui Estijoje, vadovavimą Jungtinėms ekspedicinėms pajėgoms (JEF).

 

„Tačiau saugumo situacija Europoje ir toliau trapi ir nenuspėja, todėl turime dar glaudžiau kalbėti ir bendradarbiauti ir nepamiršti, kad strateginėje aplinkoje – solidarumas yra svarbiausias. Neabejoju, kad ir po Brexit mes ir toliau liksime stipriais partneriais sprendžiant Europos saugumo klausimus“, – sakė ministras R. Karoblis.

 

Lietuva ir Jungtinė Karalystė glaudžiai bendradarbiauja gynybos srityje tiek NATO, tiek ES, tiek ir dvišaliame ir daugiašaliuose formatuose.

 

Lietuva dalyvauja Jungtinės Karalystės vadovaujamose Jungtinėse ekspedicinėse pajėgose, kurios yra labai svarbus Lietuvai projektas ir kurios galėtų būtų skirtos atgrasymui ir gynybai Baltijos regione, Lietuva taip pat remtų jų panaudojimą NATO ar ES misijose. Lietuva yra pasirengusi priimti ir surengti 2019 m. JEF pratybų AMPHIBEX jūrų komponento dalį Lietuvoje – Baltijos pakrantėje ties Klaipėda ir jos apylinkėse.

 

Mūsų kariai drauge su Jungtinės Karalystės kariais yra dalyvavę tarptautinėse operacijose Irake ir Afganistane, vykdo bendras užduotis tarptautinėse karinėse pratybose tiek Lietuvoje, tiek Jungtinėje Karalystėje, kur semiasi abipusiai naudingos patirties.

 

Taip pat Lietuvos kariai yra budėję Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje kartu su kariais iš Airijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos. Nuo 2017 m. pradžios Algirdo bataliono karių kuopa dalyvauja Jungtinės Karalystės vadovaujamose NATO ypač greito reagavimo pajėgose.

 

Šiais metais britų kariai dalyvavo Lietuvoje vykusiose pratybose „Kardo kirtis“ ir „Perkūno griausmas”.

 

Giedrės Maksimovicz (KAM) nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media