Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Ministras J. Olekas su ES karinio komiteto pirmininku aptarė saugumo ir gynybos klausimus

2013.07.03
image

logo

 

Vaizdo medžiaga (aut. Eugenijus Žygaitis)

 

Liepos 3 d. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiko su Lietuvoje besilankančiu Europos Sąjungos karinio komiteto pirmininku generolu Patricku de Rousiersu (Patrick de Rousiers). Susitikime buvo aptartas Lietuvos karinis įsitraukimas į ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką, pasirengimas žiemą vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai ir pagrindiniai Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai.

 

„Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai laikotarpis yra pažymėtas kaip aktyviausias Lietuvos įsitraukimas į bendrąją Europos saugumo ir gynybos politikos veiklą – šiemet ES karinėse operacijose dalyvaus didžiausias Lietuvos karių skaičius“, – susitikime sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Rugpjūčio mėnesį į ES antipiratinę operaciją ATALANTA prie Somalio krantų išvyks Autonominė laivų apsaugos grupė, nuo kovo mėnesio du Lietuvos kariniai instruktoriai kartu su Šiaurės šalių kariais dalyvauja ES mokymo misijoje Malyje (EUTM Mali). Lietuvai pradėjus pirmininkauti ES Tarybai, nuo liepos 1 d., apie 120 Lietuvos karių pradėjo pusmečio budėjimą Jungtinės Karalystės vadovaujamoje ES kovinėje grupėje.

 

Ministras pažymėjo ir didesnį Lietuvos įsitraukimą į bendrus ES projektus. Šių metų balandžio pabaigoje trys Baltijos šalys kartu su Europos gynybos agentūra (angl. European Defence Agency, EDA) pasirašė susitarimą dėl bendro granatsvaidžių „Carl-Gustav“ amunicijos pirkimo. Nuo 2011 m. Lietuva taip pat yra prisijungusi prie Jūrų stebėjimo tinklo (MARSUR) ir Europos oro transporto pajėgų (EATF) projektų.

 

„Lietuvos pirmininkavimo laikotarpiu svarbiausias saugumo ir gynybos srities prioritetas yra pasirengimas gruodžio mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai, kurioje pirmą kartą valstybių vadovai diskutuos saugumo ir gynybos klausimais“, - sakė J. Olekas.

 

Besirengdama šiam susitikimui Lietuva kartu su parneriais organizuoja du aukšto lygio seminarus. Kitą savaitę, liepos 12 d., Paryžiuje vyks aukšto lygio seminaras, skirtas ES gynybos pramonės ir pajėgumų vystymui, o spalio mėnesį Lietuva kartu su Didžiąja Britanija planuoja organizuoti aukšto lygio seminarą Londone, kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas ES kovinių grupių ateičiai.

 

Krašto apsaugos ministras padėkojo generolui P. de Rousiersui už dėmesį ir dalyvavimą liepos 2 d. Vilniuje prasidėjusiame aušto lygio seminare ES Rytų partnerysčių tema, kuriame generolas skaitė pranešimą.

 

Vizito Lietuvoje metu ES karinio komiteto pirmininkas taip pat susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi, lankėsi Užsienio reikalų ministerijoje, susitiko su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariais.

 

Liepos 4 d. ES karinio komiteto pirmininkas lankysis Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone, kur susitiks su krašto apsaugos viceministru Marijumi Velička, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadu generolu majoru Almantu Leika. Generolas taip pat lankysis kariuomenės padaliniuose, stebės budėjimą ES kovinėje grupėje pradėjusių Lietuvos karių pratybas.

 

Europos Sąjungos karinio komiteto pirmininkas generolas Patrickas de Rousiersas Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Arvydo Pociaus kvietimu Lietuvoje lankysis iki liepos 5 dienos.

 

Nuotraukų aut. - Ieva Budzeikaitė ir Alfredas Pliadis

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media