Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Ministras J. Olekas: „Lietuva remia Moldovos integraciją į Europos Sąjungą, toliau teiks paramą šalies kariuomenei įgyvendinant reformas“

2013.11.14
image

logo

 

Lapkričio 14 d. ministras J. Olekas Kišiniove susitikęs su Moldovos gynybos ministru Vitalijumi Marinuta (Vitalie Marinuţa) aptarė regioninio saugumo aktualijas, gynybos reformų eigą, pasidalijo nuomonėmis apie šalių dalyvavimo tarptautinėse operacijose perspektyvas, diskutavo dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje klausimais.

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas pažymėjo, jog Moldova yra viena iš didžiausią pažangą padariusių Rytų partnerystės šalių. „Visokeriopai remiame Moldovos siekius integruotis į Europos Sąjungą. Neabejojame, kad Moldovos pažanga kelyje į šią bendriją bus tinkamai pažymėta jau artimiausiu metu Vilniuje per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, kai bus parafuota Moldovos ir Europos Sąjungos asociacijos sutartis,“ – sakė ministras.

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas pasidžiaugė Moldovos parlamento sprendimu siųsti Moldovos karių kontingentą į misiją Kosove, paragino Moldovą toliau tęsti praktinį dialogą su NATO.

 

Krašto apsaugos ministras patikino kolegą, kad Lietuva ir toliau teiks visokeriopą paramą Moldovos kariuomenei įgyvendinat reformas, tęs dvišalius karinio bendradarbiavimo projektus. Lietuva taip pat yra pasirengusi dalytis įgyta patirtimi ir konsultuoti Moldovą jai rūpimais klausimais gynybos srityje.

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas Kišiniove lankėsi lapkričio 13–14 dienomis. Jo metu ministras taip pat susitiko su Moldovos užsienio reikalų ir eurointegracijos viceministru Julijanu Groza (Iulian Groza), Aukščiausiosios saugumo tarybos sekretoriumi Aleksejumi Barbaneagra (Alexei Barbaneagra).

 

Lietuva ir Moldova gynybos srityje bendradarbiauja nuo 2006 metų, kai šalys pasirašė susitarimą. Lietuva konsultuoja Moldovą karinio mokymo institucijų pertvarkymo ir gynybos reformų srityje, Moldovos kariuomenės atstovai kviečiami studijuoti anglų kalbos ir jaunesniųjų štabo karininkų kursuose Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, tobulintis Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnyboje. Lietuva taip pat subsidijuoja vieno Moldovos studento studijas Baltijos gynybos koledže Tartu, Estijoje.

 

Lietuvos ir Moldovos gynybos ministrai pastarąjį kartą buvo susitikę 2011 m. gegužę Vilniuje. Lietuva yra paskyrusi savo karinį atstovą Moldovai, jis reziduoja Kijeve.

 

Moldovos gynybos ministerijos nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media