Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30 3 4 5
9
14 18 19
21 26
27 29 31 1 2

 

 

Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. M. Steponavičius: „Svarbiausia tai , ką į Lietuvą atsivežė Prancūzijos kariai – jų patirtis“

2018.01.22
image

Sausio 22 d. Lietuvos didžiojo etmono Jonušo Radvilo mokomajame pulke Rukloje surengta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnybą pradedančio Prancūzijos kontingento pristatymo ceremonija. Beveik 300 Prancūzijos karių prisijungė prie kitų Vokietijos vadovaujamos kovinės grupės kontingento karių ir kartu prisidės prie aljanso pastangų stiprinti saugumą regione.

 

Ceremonijoje dalyvavęs Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud pabrėžė, jog Prancūzijos karių dalyvavimas NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje demonstruoja tvirtą Prancūzijos ryžtą laikytis NATO sutarties 5-ojo straipsnio įsipareigojimų. „Dalyvavimas šioje kovinėje grupėje yra akivaizdus mūsų įsipareigojimo ženklas“, – sakė Prancūzijos ambasadorius. Pasak jo, šios dislokuotos pajėgos yra dar vienas Prancūzijos indėlis, dalyvaujant nuo 2014 metų aljanso taikomose saugumo priemonėse ir Baltijos valstybėse vykdomoje NATO oro policijos misijoje.

 

„Atvykus Prancūzijos kariams NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje pasipildė karių skaičiumi ir ugnies galia, tačiau svarbiausia tai, ką į Lietuvą atsivežė Prancūzijos kariai – jų patirtis, nes kiekvienas kovinės grupės kontingentas efektyviai prisideda prie bendro visų mūsų tikslo – siekti saugumo Baltijos regione“, – sveikindamas prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės prisijungusius Prancūzijos karius sakė Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“, į kurią integruota kovinė grupė, vadas pulkininkas Mindaugas Steponavičius.

 

Prancūzijos karių kontingentą kovinėje grupėje sudaro beveik 300 karių, iš jų apie 200 suformuos mechanizuotąją pėstininkų kuopą ir dar apie 100 karių vykdys administracines ir logistines užduotis. Prancūzijos kariai sudarys vieną iš manevrinių kovinės grupės kuopų, jie taip pat tarnaus kovinės paramos vienetuose, kovinės grupės štabe.

 

Kariai ir technika atvyko iš Prancūzijos kariuomenės 5-ojo dragūnų bataliono, dislokuoto Mailly le Camp, kurio kariai apginkluoti geriausia Prancūzijos kariuomenės sausumos pajėgų technika bei Prancūzijos kariuomenės 7-ojo kalnų pėstininkų bataliono, puikiai pasirengusių dalyvauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės treniruotėse ir pratybose.

 

Kaip ir kiti kovinės grupės kontingentai, Prancūzijos kariai į Lietuvą atsigabeno ir savo kovinę, aprūpinimo bei administracinę techniką. Manevrinis vienetas tarnybai naudos pagrindinius kovos tankus „Leclerc“, pėstininkų kovos mašinas VBCI.

 

Visapusiškai integravęsis su kitais kovinės grupės kariais Prancūzijos kontingentas jau vasario pabaigoje bus pasirengęs dalyvauti NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje mokymuose ir pratybose.

 

Daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje (Jonavos r.) yra dislokuota nuo 2017 m. pradžios reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją. Prisijungus Prancūzijos kariams daugianacionalinę NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje sudaro daugiau nei 1200 karių.

 

***

 

Apie Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje

 

 

Lietuva su Prancūzija plėtoja bendradarbiavimą gynybos ir saugumo srityje įvairiais formatais: NATO, Europos Sąjungoje, dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo pagrindu.

 

Prancūzija yra viena iš aktyviausių NATO oro policijos misijos Baltijos valstybėse dalyvių. Prancūzijos kariai šioje misijoje dalyvavo jau penkis kartus, taip pat vieną kartą vykdė misijos sustiprinimą iš Malborko oro bazės Lenkijoje.

 

Taip pat Prancūzija, prisidėdama prie Baltijos šalių saugumo užtikrinimo, dalyvauja NATO priešakinių pajėgų iniciatyvoje. Labai džiaugiamės Prancūzijos sprendimu nuo šių metų 8 mėnesiams atsiųsti kuopos dydžio vienetą su koviniais pajėgumais į Lietuvą.

 

Esu tikras, kad mūsų pajėgos sėkmingai veiks kartu – didins sąveikumą, geriau pažins vieni kitų kultūras ir apsikeis profesine patirtimi, kuri bus naudinga jų tolimesnėje karjeroje ir sustiprins abiejų šalių gynybos pajėgumus.

 

Savo ruožtu, Lietuva taip pat atsiliepia į Prancūzijai kylančius saugumo iššūkius. Reaguodama į Prancūzijos prašymą po teroristinių aktų Paryžiuje 2015 m. lapkritį, Lietuva prisijungė prie Jungtinių Tautų operacijos Malyje „Minusma“. 2014 metais Lietuvos kariai (su transporto lėktuvu C-27J „Spartan“) taip pat teikė logistinę paramą Prancūzijos vykdytai nacionalinei operacijai „Sangaris“ Centrinės Afrikos Respublikoje.

 

Mūsų kariai šiandien tarnauja operacijose Afganistane ir Irake, ES mokymų misijose Malyje (EUTM Mali) ir Centrinėje Afrikos Respublikoje (EUTM RCA).

 

Lietuvos ir Prancūzijos kariai taip pat dalyvauja bendrose pratybose. Prancūzija reguliariai dalyvauja išminavimo pratybose Lietuvoje „Open Spirit“.

 

Šalys bendradarbiauja ir karinio mokymo srityje. Lietuvos kariai yra nuolat kviečiami tobulintis kursuose ir stažuotėse Prancūzijoje. Keičiamasi kariūnais tarp karo akademijų (Gen. Jono Žemaičio LKA ir Prancūzijos Saint-Cyr karo akademijos).

 

Prancūzija taip pat dalyvauja NATO energetinio saugumo centro Vilniuje veikloje. Šalis yra viena iš centro šalių steigėjų. (Nuo 2013 m. Prancūzija skiria savo atstovą, kuris užima centro direktoriaus pavaduotojo pareigas.)

 

***

 

Nuot. aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė ( Lietuvos kariuomenė)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media