Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Londone aptartos Europos Sąjungos kovinės grupės panaudojimo perspektyvos

2013.06.20
image

 

EU zenklas

 

Birželio 19 d. Londone susirinkę Didžiosios Britanijos vadovaujamą Europos Sąjungos kovinę grupę sudarančių šalių atstovai aptarė konkrečias situacijas, kada šių metų antrąjį pusmetį budėsianti ES kovinė grupė galėtų būti perdislokuota į operacijas.

 

Susitikimo metu Didžiosios Britanijos, Latvijos, Lietuvos, Nyderlandų ir Švedijos gynybos ministerijų politikos direktoriai patvirtino, kad kovinė grupė yra pasirengusi vykdyti visas jai priskirtas užduotis, o jos panaudojimas priklausys nuo saugumo situacijos „karštuose“ pasaulio kraštuose Šiaurės Afrikoje, Artimuose Rytuose, Balkanuose ir Kaukaze.

 

Susitikime dalyvavęs Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis pabrėžė, kad bet kurioje situacijoje kovinės grupės panaudojimas yra politinis sprendimas, kurį kartu daro ir atsakomybė prisiima visos Europos Sąjungos šalys.

 

Susitikimo paraštėse Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius taip pat dalyvavo dvišaliuose susitikimuose su Didžiosios Britanijos ir Švedijos gynybos ministerijų politikos direktoriais.

 

Jungtinės Karalystės vadovaujama ES kovinė grupė budės tuo pačiu metu, kai Lietuva pirmininkaus ES Tarybai – antrąjį šių metų pusmetį, nuo liepos 1 d. Vienas iš Lietuvos pirmininkavimo uždavinių yra stiprinti ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką, plėtojant ES daugianacionalinius greitojo reagavimo kovos su krizėmis pajėgumus – ES kovines grupes – ir remiant ES dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

 

Lietuva budėti ES kovinėje grupėje priskyrė apie 120 karių.

 

Visi kovinei grupei priskirti kariai budėjimo metu tarnaus savo nuolatinėse dislokacijos vietose, savo šalyse, tačiau išlaikys labai aukštą parengtį ir jei būtų priimtas sprendimas siųsti grupę į operaciją, į nustatytą užduoties rajoną jie bus pasirengę išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.

 

 

Nuotraukoje (KAM archyvas, aut. – Alfredas Pliadis): šiemet Jungtinėje Karalystėje vyko ES kovinės grupės pratybos.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media