Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Lietuvos ministras viliasi, kad Vilniuje gynybos ministrų pateikti pasiūlymai atsispindės Europos vadovų diskusijose

2013.09.06
image

logo

 

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas

Susitikimo nuotraukų galerija

 

Rugsėjo 5–6 d. Vilniuje vykusiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas išreiškė viltį, kad Europos gynybos ateities klausimus aptarti gruodį susirinksianti Europos Vadovų Taryba skirs deramą dėmesį ES santykiams su šalimis partnerėmis.

 

„Prastėjanti saugumo padėtis Europos Pietų kaimynystėje rodo, kad ES turi stiprinti savo vaidmenį tarptautinio saugumo srityje. Todėl aktyvesnis partnerių įtraukimas į ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką padėtų siekti šio tikslo“, – sakė pirmininkaujančios šalies ministras J. Olekas.

 

„Rytų partneriai mums aiškiai parodė, kad jie yra pasirengę labiau įsitraukti į ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką skirdami pajėgumus ir dalydamiesi savo patirtimi“, – sakė Lietuvos krašto apsaugos ministras. Jis taip pat pasidžiaugė susitikime iš kolegų sulaukęs pritarimo, kad ateinančioje Europos Vadovų Taryboje šalių lyderiai spręstų ir ES kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių ateities klausimą.

 

„Gruodį norėtume sulaukti stiprios politinės žinios, kuri atnaujintų esamą ambicijų lygį ir įsipareigojimą panaudoti ES kovines grupes, – ES gynybos ministrų susitikime kalbėjo J. Olekas. – Siūlome lanksčiau panaudoti ES kovines grupes, pavyzdžiui, priklausomai nuo krizės pobūdžio aktyvuoti tik dalį grupės".

 

ES gynybos ministrų susitikime Lietuvos krašto apsaugos ministras taip pat išreiškė pritarimą ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton išankstiniame raporte dėl ES saugumo ir gynybos politikos išreikštiems siūlymams aptarti strateginės aplinkos pasikeitimus.

 

„Kintanti saugumo aplinka turi daryti įtaką ir formuoti mūsų saugumo mąstymą ir prioritetus, o pastarieji turi atsispindėti strateginiuose dokumentuose“, – sakė jis.

 

„Strategines gaires palyginčiau su automobilių navigacijos sistema: kintant aplinkai nuolat turi būti atnaujinami ir sistemos žemėlapiai, priešingu atveju vis važiuojama klystkeliais“, – sakė Lietuvos atstovas. - Todėl manyčiau, kad gruodžio Europos Vadovų Tarybos įpareigojimas pradėti esamų saugumo strateginių gairių atnaujinimą būtų pačiu laiku“, – teigė ministras J. Olekas.

 

Šiuo metu galiojanti ES saugumo strategija buvo parengta prieš dešimtmetį.

 

ES gynybos ministrų susitikimo sesijoje, skirtoje ES gynybos pramonei aptarti, ministras J.Olekas pabrėžė Europos Komisijos siūlomų iniciatyvų, leisiančių į Europos Komisijos paramos programas labiau įtraukti mažąsias ir vidutines įmones ir sudaryti joms geresnes sąlygas įsitvirtinti europinėje ir tarptautinėje gynybos pramonės rinkoje, svarbą.

Lietuvos krašto apsaugos ministras taip pat džiaugėsi sulaukęs kitų ministrų pritarimo Europos Komisijos siūlymui saugumo sektoriuje, kur tradiciškai suvartojama daugiausia energijos išteklių, labiau taikyti energetinioefektyvumo didinimo priemones.

 

„Turime labiau atsižvelgti į energijos išteklių vartojimo daromą poveikį gynybos išlaidoms ir kariniam efektyvumui ir sukurti energetinio efektyvumo strategiją mūsų karinėms pajėgoms. Esu įsitikinęs, kad tai paskatintų karinėje srityje labiau taikyti vadinamąsias „žaliąsias priemones, leisiančių labiau išnaudoti atsinaujinančios energijos šaltinius ir sumažinti neigiamą poveikį aplinkai“, – sakė J. Olekas.

 

„Tikiuosi, kad šiomis dienomis Vilniuje oficialiai atidaromas NATO energetinio saugumo centras, taip pat galėtų prisidėti prie darbo šioje svarbioje srityje“, – teigė Lietuvos krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Ruošdamiesi gruodį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai Vilniuje rugsėjo 56 d. posėdžiavę ES gynybos ministrai aptarė ES vyriausios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton parengtą išankstinį raportą dėl ES saugumo ir gynybos politikos ir Europos Komisijos liepą išplatintą komunikatą dėl Europos gynybos ir saugumo sektoriaus „Kuriant labiau konkurencingą ir veiksmingą gynybos ir saugumo sektorių“. Remdamasis po gynybos ministrų susitikimo atnaujintu raportu, ES Vadovų Tarybos Prezidentas turėtų teikti konkrečius siūlymus ES šalių vadovų diskusijai gynybos klausimais. Paskutinį kartą ES šalių vadovai gynybos klausimais diskutavo prieš penkerius metus. Šiemet rengiamas Europos vadovų susitikimas bus pirmasis, kuris bus skirtas išimtinai gynybos klausimams.

 

Lietuvos krašto apsaugos ministro Juozo Oleko ir ES Išorinių veiksmų tarnybos Generalinio Sekretoriaus pavaduotojo Maciej Popowski spaudos konferencija. Nuotr. aut. - Alfredas Pliadis.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media