Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuvos karo akademijoje 13 jaunųjų šaulių įteikti pažymėjimai

2014.05.23
image

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje gegužės 22 d. vyko Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės „Geležinio Vilko“ kuopos jaunųjų šaulių ir šaulių bazinio šaulio kurso ir pirmo kurso baigimo pažymėjimų įteikimo ceremonija.

 

13 jauniesiems šauliams pažymėjimus įteikė akademijos viršininko pavaduotojas kariniam rengimui plk. ltn. Valerijus Šerelis.  Ceremonijoje taip pat dalyvavo Kariūnų bataliono vadas mjr. Bronius Žėkas ir štabo viršininkas kpt. Paulius Čižauskas ir šauliui M. Radžiūnui įteikė padėką už sąžiningą pareigų atlikimą, iniciatyvumą ir geriausius rezultatus. Renginyje taip pat dalyvavo „Geležinio Vilko“ kuopos vadas Andrius Šmailis, būrių vadai, kuopos instruktoriai, kiti kuopos šauliai, jaunųjų šaulių tėvai ir artimieji.

 

Šauliams bazinio šaulio kursas truko du mėnesius. Kurso pabaigoje kandidatai į jaunuosius šaulius laikė žinių patikrinimo testą, Lietuvos karo akademijoje trylika jaunuolių iš 34 išlaikę testą tapo „Geležinio Vilko“ kuopos nariais. Artimiausiu metu jie duos jaunojo šaulio iškilmingą pasižadėjimą ir taps tikraisiais jaunaisiais šauliais.

 

Jaunieji šauliai ir šauliai, sėkmingai baigę pirmą kursą, nuo rudens tęs mokymąsi pagal antro kurso programą. Šauliams reikėjo nemažai pastangų, kad būtų keliami į antrą kursą: teko įveikti 3 įskaitines ir 1 vertinamąsias pratybas, būti aktyviems ir stropiems pratybų metu. Vertinamose pratybose jaunieji šauliai ir kiti šauliai, atlikdami užduotis, turėjo progą pademonstruoti savo įgūdžius užsimaskuoti, įveikti įvairias kliūtis žygio metu, eiti pareigas stebėjimo poste. Pratybų dalyviai buvo vertinami individualiai.

 

Lietuvos karo akademija su Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės „Geležinio Vilko“ kuopa pradėjo bendradarbiauti 2012 m. lapkritį. Akademija šauliams suteikė galimybę naudotis akademijos rikiuotės aikšte ir auditorijomis paskaitoms vesti. Įvairūs užsiėmimai pradėti rengti 2012 m. pabaigoje – nuo statutų, istorijos iki karinio rengimo, kuris susideda iš topografijos, gynybos, šaudybos, ginkluotės. Bazinio šaulio kursą akademijoje pradėjo vesti čia studijuojantys kariūnai.

 

Nuotraukos K. Dijoko

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media