Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos kariuomenės specialistai įvertino potvynio zoną dėl sprogdinimo darbų

2010.03.22
image

Kovo 22 d.  Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai atliko žvalgybą dėl galimų ledų sangrūdų sprogdinimo labiausiai dėl pavasarinio atlydžio apsemtuose kai kuriuose Kauno ir Tauragės rajonų kaimuose. Šiuo metu sudėtingiausia situacija yra Tauragės rajono Pagramančio kaime.

 

Įvertinę situaciją ties Kauno r. Radikių ir Kleboniškių kaimais, Inžinerijos bataliono kariai nustatė, kad ledams pajudėjus potvynis atslūgo, todėl neprireikė ir sprogdinimo.

 

Po inžinerinės žvalgybos Pagramančio k. (Tauragės r.) nuspręsta sprogdinimo darbų nevykdyti, kadangi ledų sangrūdos ilgis buvo ilgesnis nei pusė kilometro, o pagrindinė jos susidarymo priežastis - medžiais apaugę krantai, kurie ledus ir sulaiko.

 

„Tokio dydžio ledų sangrūdos sprogdinimas pareikalautų ne tik didelio kiekio sprogmenų ir laiko, bet ir neduos reikiamos naudos," - sakė Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono 6-ojo išminavimo skyriaus vadas viršila Renatas Bosas.

 

Taip pat nuspręsta paankstinti karių ir vikšrinių amfibijų PTS-M siuntimą gelbėjimo darbams ir būtiniausiai pagalbai Šilutės rajono savivaldybės Juknaičių seniūnijoje ir Pagėgių savivaldybės teritorijų gyventojams teikti. Jie į pagalbą bus išsiųsti rytoj.

 

Užduotis, susijusias su pagalba valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atvejais, koordinuoja ir organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, jas vykdo nuo šių metų pradžios budėjimą pradėjusios Lietuvos kariuomenės taikos meto užduočių operacinės pajėgos.

 

Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose šiuo metu budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos  logistikos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai.

 

 

Ankstesnis pranešimas 2010-03-22 : Lietuvos kariuomenė pasirengusi įsijungti į pagalbą prasidėjus pavasariniam potvyniui

 

 

Daugiau informacijos: Kariuomenės vado atstovas spaudai kapitonas Tomas Balkus, mob. 8 682 25 359, tel. 8 5 278 509.

 

KAM archyvo nuotraukos

 

 

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media