Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuvos kariuomenė nedelsdama skyrė pagalbą potvynio metu

2010.03.22
image

 

Kovo 23 d. Lietuvos kariuomenė siunčia karius ir vikšrines amfibijas PTS-M pagalbai potvynio zonoje esančioms Juknaičių seniūnijai (Šilutės r.) ir Pagėgių savivaldybei (Tauragės apskr.) teikti. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) prašymą kariuomenei.

 

Kovo 20 d. PAGD kreipėsi į Lietuvos kariuomenę su prašymu skirti karius ir techniką pagalbai potvynio metu teikti kovo 24 d. Tačiau kovo 22 d. buvo gautas patikslintas prašymas minėtą pagalbą skirti anksčiau. Lietuvos kariuomenė sureagavo nedelsdama.

 

Siekdamas kuo efektyviau spręsti problemas potvynio zonoje esančiose savivaldybėse, Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius visų karinių dalinių vadams nurodė susisiekti su jų kaimynystėje esančių savivaldybių administracijomis – išsiaiškinti situaciją ir galimos pagalbos poreikius.

 

Pagal savivaldybių prašymus Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariai kovo 22 d. jau atliko žvalgybą dėl pavasarinio atlydžio apsemtose Kauno, Tauragės ir Jonavos rajonų apylinkėse.

 

Kauno rajone prie Radikių ir Kleboniškių kaimų ledų sangrūdų sprogdinti neprireikė, Pagramančio kaime (Tauragės r.) buvo nuspręsta jų nesprogdinti, nes sangrūdos dydis buvo didesnis nei pusė kilometro ir sprogdinimo darbai būtų neveiksmingi. Ledų sangrūdos buvo aptiktos taip pat Neries upėje ties Salupių kaimu (Jonavos r.). Sprendimas dėl sprogdinimo šioje vietoje dar nepriimtas, nes žvalgyba buvo baigta tik kovo 22 d. vakare.

 

Užduotis, susijusias su pagalba valstybės institucijoms ekstremalių situacijų atvejais, koordinuoja ir organizuoja Lietuvos kariuomenės Jungtinis štabas, užduotis vykdo nuo šių metų pradžios budėti Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose priskirti kariuomenės padaliniai.

Taikos meto užduočių operacinėse pajėgose šiuo metu aukštos parengtis budi Didžiosios kunigaikštienės Birutės motorizuotojo pėstininkų, Juozo Vitkaus inžinerijos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionų ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių kariai su technika.


Asmuo ryšiams – Kariuomenės vado atstovas spaudai kpt. Tomas Balkus, mob. tel. 8682 25 359.

 

2010-03-22 Lietuvos kariuomenės specialistai įvertino potvynio zoną dėl sprogdinimo darbų

2010-03-22 Lietuvos kariuomenė pasirengusi įsijungti į pagalbą prasidėjus pavasariniam potvyniui

 

Nuotrauka – iš KAM archyvo

 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media