Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Lietuvos karių pasirengimas budėti Europos Sąjungos kovinėje grupėje bus vertinamas Jungtinėje Karalystėje

2013.05.07
image

 

EU zenklas

 

Apie 120 Lietuvos karių, priskirtų Europos Sąjungos kovinei grupei, kartu su kariais iš Jungtinės Karalystės, Latvijos, Švedijos ir Nyderlandų, dalyvauja pratybose Jungtinėje Karalystėje, kurių metu bus vertinamas šios Jungtinės Karalystės vadovaujamos daugianacionalinės ES kovinės grupės pasirengimas budėti nuo liepos 1 d. antrąjį šių metų pusmetį.

 

Iki gegužės 18 d. vyksiančiose pratybose bus vertinamas ES kovinės grupės štabo pasirengimas planuoti ir valdyti įvairias atsako į krizes operacijas, į kurias gali būti siunčiamas budintys junginys. ES kovinės grupės manevrinių padalinių, tarp jų ir Lietuvos karių kuopos, pasirengimas vykdyti užduotis bus vertinamas per lauko taktines pratybas JK kariniame poligone, esančiame Salsberio (Salisbury) apylinkėse, Viltšyro grafystėje.

 

Dauguma ES kovinei grupei priskirtų Lietuvos karių yra iš Karaliaus Mindaugo motorizuotojo pėstininkų bataliono. Kovinės grupės štabuose taip pat tarnaus priskirti Lietuvos karininkai iš kitų kariuomenės vienetų. Budėsiantys Lietuvos kariai bus ginkluoti pistoletais GLOCK17, automatiniais šautuvais G36, lengvaisiais kulkosvaidžiais FN MAG, sunkiaisiais kulkosvaidžiais „Browning“ M-50, prieštankiniais granatsvaidžiais „Carl Gustav“, prieštankinėmis raketų sistemomis „Javelin“ ir kt.

 

Budėjimo metu Lietuvos kariai aukštos parengties tarnaus savo nuolatinėse dislokacijos vietose Lietuvoje, o jei grupė būtų aktyvuota, į nustatytą užduoties rajoną bus pasirengę išvykti per 5–10 dienų ir operacijos vietoje išsilaikyti nuo 30 iki 120 dienų.

 

Ši ES kovinė grupė budės tuo pačiu metu, kai Lietuva pirmininkaus ES Tarybai. Vienas iš Lietuvos pirmininkavimo uždavinių ES Bendrosios saugumo ir gynybos politikos srityje yra stiprinti ES atsako į krizes pajėgumus – ES kovines grupes.

 

2005 metais budėti pradėjusios ES kovinės grupės dar nė karto nebuvo panaudotos krizių rajone dėl sudėtingų biurokratinių procedūrų. Todėl pirmininkaudama, Lietuva siūlys supaprastinti kovinių grupių siuntimo į operacijas sąlygas, pratęsti jų budėjimo terminą ir taip sumažinti su šių grupių pasirengimu budėti susijusias sąnaudas, taip pat siūlys, kad šalys kuo solidariau dalytųsi su grupių aktyvavimu susijusias išlaidas.

 

ES kovinės grupės (angl. EU Battlegroups) – tai daugianacionalinės ES greitojo reagavimo pajėgos, suteikiančios galimybę greitai reaguoti į kylančias krizes. Panašiai kaip ir NATO greitojo reagavimo pajėgas, ES kovines grupes sudaro kariniai vienetai, kuriuos po pusmetį budėti pajėgose rotuodamos skiria šalys narės. Vieną kovinę grupę sudaro apie 2 tūkst. karių.

 

Tai bus ne pirmas kartas, kai Lietuvos kariai budės ES kovinėje grupėje, prieš tai jie po pusmetį budėjo 2010 ir 2011 metais. Planuojama, kad 2015 m. pradžioje Lietuvos kariai budės ES Šiaurės kovinėje grupėje, kuriai vadovaus Švedija.

 

Mindaugo bataliono nuotraukos. 

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media