Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
30
4
9 10 12 13 14 15
17 21
23 24 26 29
30 31 3 5

 

Lietuvos Karinės jūrų pajėgos fiksavo Rusijos karinių laivų veiksmus Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje

2015.09.15
image

Rugsėjo 15 d. ryte Karinių jūrų pajėgų valdymo centras, vykdantis nuolatinį Lietuvos Respublikos teritorinės jūros ir išskirtinės ekonominės zonos stebėjimą, fiksavo, kad Rusijos Federacijos karinis laivas dėl Rusijos Federacijos išskirtinėje ekonominėje zonoje vykdomų raketinių šaudymų, nurodė keisti kursą Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje esančiam civiliniam laivui „Lavinia“.

 

Reaguojant į situaciją, stebėti tolesnių Rusijos Federacijos karinių laivų veiksmų į jūrą buvo išsiųstas Karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Aukštaitis (P14), kuris Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje, užfiksavo Rusijos Federacijos Baltijos karinio laivyno laivus – „Kalmykiya“ (korvetė, „Parchim“ klasė), „Aleksandr Shabalin“ (desanto išsilaipinimo laivas, „Ropusha“ klasė) ir Rusijos Federacijos išskirtinėje ekonominėje zonoje pastebėjo laivą „Dimitrovgrad” (didysis raketinis kateris, „Tarantul“ klasė).

 

Laivas „Aukštaitis (P14) užmezgė radijo ryšį su tiesiamos elektros jungties tarp Lietuvos ir Švedijos kabelį saugančiu laivu ir gavo patvirtinimą, kad jo veiklos Rusijos Federacijos kariniai laivai netrikdė.

 

Pastarąjį kartą Lietuvos Respublikos išskirtinėje ekonominėje zonoje esantys civiliniai laivai, dėl jūroje Rusijos išskirtinėje ekonominėje zonoje vykdomų raketinių šaudymų buvo nukreipinėjami š.m. rugsėjo 3 dieną. Tą kartą Lietuvos karinių jūrų pajėgų laivai M53 „Skalvis“ ir N42 „Jotvingis“ užfiksavo tris Rusijos Federacijos Baltijos karinio laivyno laivus, kurie taip pat civilius laivus nukreipinėjo būdami Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje, apie 30 jūrmylių (apie 55 km) nuo kranto.

 

Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje leidžiama plaukti užsienio šalių laivams, taip pat ir kariniams, tačiau jie privalo deramai atsižvelgti į pakrantės valstybės teises ir pareigas ir nevaržyti išimtinės pakrantės valstybės teisių išskirtinėje ekonominėje zonoje. Tokia Rusijos Federacijos veikla, kai yra trikdoma ūkinei veiklai Lietuvos išskirtinėje ekonominėje zonoje, neatitinka tarptautinės jūrų teisės konvencijos nuostatų ir geros kaimynystės principų.

 

 

KAM archyvo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media