Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Lietuvos ir Prancūzijos gynybos ministrai pasirašė sutartį dėl bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje

2013.07.15
image

Liepos 12 d. krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Paryžiuje su Prancūzijos gynybos ministru Jeanu-Yvesu Le Drianu (Jean-Yves Le Drian) pasirašė Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Prancūzijos Respublikos Vyriausybės susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje. Iki šiol Lietuvos ir Prancūzijos bendradarbiavimas buvo grindžiamas 1994 m. gegužę pasirašytu dvišaliu tarpžinybiniu susitarimu dėl bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

„Džiaugiuosi, kad šis susitarimas žymi naują karinio bendradarbiavimo su Prancūzija, kuri yra aktyvi Europos Sąjungos ir NATO narė, etapą. Bus tęsiama artima abiejų šalių partnerystė ES ir NATO misijose bei karinėse operacijose. Bendrai spręsime ir naujus, šiandien labai aktualius iššūkius, tokius kaip kibernetinis ir energetinis saugumas“, – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

Krašto apsaugos ministras J. Olekas taip pat susitiko su  Prancūzijos kariuomenės vadu admirolu Edouardu Guillaudu (Edouard Guillaud), Nacionalinės asamblėjos Nacionalinio saugumo ir ginkluotės komisijos pirmininke Patricia Adam.

 

Prancūzija padėkojo Lietuvai už dalyvavimą Europos Sąjungos operacijose (mokymo misijoje Malyje ( EUTM Mali) ir kovo su piratavimu operacijoje ATALANTA prie Somalio krantų), išreiškė paramą bei domėjosi Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai eiga.

 

Susitikimuose buvo aptartos galimybės bendradarbiauti pramonės srityje. Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu sutarta dirbti kartu, siekiant standartizuoti Europos šalių pramonės procesus ir normatyvus. Krašto apsaugos ministras paragino Prancūziją investuoti į Lietuvos pramonę.

 

Prancūzijos gynybos ministras išreiškė viltį, kad Europos viršūnių susitikime gruodžio mėnesį valstybių ir vyriausybių vadovai pasieks konkrečių rezultatų karinės pramonės, pajėgumų, kibernetinio bei energetinio saugumo srityse. Jis palinkėjo sėkmės Europos Tarybos viršūnių susitikime, ragino Lietuvą inicijuoti rimtas diskusijas bei pažadėjo remti šiais klausimais. Rytų partnerystės, ES kovinės grupės taip pat buvo išskirtos, kaip plačių diskusijų reikalaujančios temos. 

 

Ministrai taip pat sutarė plėtoti dvišalius santykius: Prancūzijos gynybos ministras pažadėjo tęsti dalyvavimą NATO oro policijos misijoje, pratybose regione, kartu dirbti NATO Energetinio saugumo centre Vilniuje. 2013 m. rugpjūčio pabaigoje Prancūzijos karininkas pradės eiti šio centro direktorius pavaduotojo pareigas.

 

Prancūzija – pirmoji NATO valstybė, su kuria Lietuva pradėjo bendradarbiauti gynybos srityje ir pirmoji užsienio šalis, suteikusi materialinę paramą besikuriančiai Lietuvos kariuomenei.

 

Prancūzijos kariai šiuo metu jau ketvirtą kartą dalyvauja NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse.

 

Prancūzija yra viena iš Vilniuje veikiančio NATO Energetinio saugumo kompetencijos centro steigėjų, Prancūzijos atstovas eina šio centro direktoriaus pavaduotojo pareigas.

 

Didžiausiose šiemet Baltijos šalyse ir Lenkijoje vyksiančiose NATO pratybose „Tvirtas džiazas 2013“ („Steadfast Jazz 2013“) iš 5 tūkst. pratybose dalyvausiančių karių Prancūzijos kontingentas sudarys daugiau nei penktadalį visų dalyvių.

 

 

 

Nuotr. aut. - Roland Pellegrino

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media