Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
26
29 30 31 3

 

Lietuvoje viešėjo Nyderlandų kariuomenės Sausumos pajėgų vadas

2017.05.09
image

Gegužės 8-9 dienomis Lietuvoje darbo vizitu lankęsis Nyderlandų sausumos pajėgų vadas generolas leitenantas Leo Beulen susitiko su Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadovybe ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vadu bei šiame batalione tarnaujančiais Nyderlandų kariais.

 

„Nyderlandų kariai yra labai disciplinuoti ir motyvuoti, labai džiaugiuosi, kad jie tarnauja Lietuvoje dislokuotame NATO batalione kartu su vokiečiais, belgais ir norvegais. Su gen. ltn. L. Beulen aptarėme svarbiausius šiuo metu klausimus, susijusius su dabartine ir kitomis Nyderlandų karių rotacijomis Lietuvoje, kurių pasikeitimas numatomas spalį prieš NATO preišakinių pajėgų bataliono kovinės grupės lauko pratybas,“ – po susitikimo sakė Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys. Pasak vado, daugiausiai su gen. ltn. L. Beuen diskutavo apie kovinei grupei skiriamų pajėgų rotacijų periodiškumą. „Geriausia būtų, jog visų šalių rotacijos trukmė būtų vienoda, bet tai yra kiekvienos šalies nacionalinis klausimas,“ – sakė brg. gen. V. Rupšys.

 

Gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje Nyderlandų sausumos pajėgų vadovybei Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vadas plk. Mindaugas Steponavičius pristatė savo vadovaujamo padalinio struktūrą, veiklą ir planus, kaip NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę įtraukti į bendrą karinį rengimą.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadas plk. ltn. Chritoph Huber apžvelgė savo vadovaujamo padalinio veiklą ir artimiausius planus bei iššūkius, su kuriais susiduria vadovaudamas tarptautiniam vienetui Lietuvoje. Kaip vieną iš grėsmių jis išskyrė šmeižto arba melagingų žinių apie užsienio karius skleidimą, siekiant diskredituoti NATO ir priešakinių pajėgų batalioną. Kaip pavyzdžius pateikė jau kelis melagingų pranešimų atvejus, kuriais siekta diskredituoti Vokietijos karius.

 

Nyderlandų kariuomenės Sausumos pajėgų vadas taip pat susitiko su pratybose gen. S. Žukausko poligone (Švenčionių raj.) besitreniruojančiais Nyderlandų kariais, kartu su kariais vakarieniavo poligono valgykloje.

 

Baltijos šalių gynybai ir atgrasymui NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota nuo šių metų sausio pabaigos. Jai vadovauja ir didžiausią karių skaičių yra skyrusi Vokietija. Nyderlandai kovinei grupei skyrė apie 250 karių. Kartu olandų kariai į Lietuvą atsigabeno ir įvairios karinės ginkluotės ir įrangos – apie 40 įvairios karinės technikos: pėstininkų kovos mašinų CV 90, žvalgybos transporto priemonių „Fennek“, transporto priemonių „Boxer“, šarvuotų remonto evakavimo mašinų, kt. Lietuvoje dislokuotų Nyderlandų pajėgų pagrindą sudaro Havelte įsikūrusio Nyderlandų kariuomenės Sausumos pajėgų 43-iosios mechanizuotosios pėstininkų brigados 44-ojo Nyderlandų mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

 

Rukloje dislokuotame NATO batalione, skirtame Baltijos šalių gynybai ir atgrasymui, taip pat tarnauja Belgijos kariai, šį mėnesį prie kovinės grupės prisijungs ir Norvegijos kariai, vėliau kariai iš Liuksemburgo.

 

kpt. Donatas Suchockis, Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo viešųjų ryšių karininkas, tel. +370 640 45380.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media