Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27 28 2 3
7
13 15 16 17 18
21 24
27 28 30 31

 

Lietuvoje - moderniausi pasaulyje JAV naikintuvai F-22 „Raptor“

2016.04.27
image

 

Fotogalerija (aut.: Alfredas Pliadis ir Ieva Budzeikaitė)

 

Balandžio 27 d. Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose vizitui apsilankė du Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų penktosios kartos naikintuvai F-22 „Raptor“. Tai pirmas kartas, kai tokie JAV orlaiviai atskrido į Lietuvą. Pratyboms į Europą tokius naikintuvus atsiuntusios JAV demonstruoja savo tvirtus ir nepalaužiamus kolektyvinės gynybos įsipareigojimus visai Europai.

 

„Šis simbolinis pažangiausių pasaulyje naikintuvų dislokavimas Lietuvoje dar kartą demonstruoja JAV įsipareigojimus NATO ir visos Europos saugumui ir siunčia aiškią atgrasymo žinią visiems, kurie siektų destabilizuoti padėtį regione“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak ministro, šios dienos vizitas rodo, kad JAV gali greitai reaguoti į krizines situacijas ir perdislokuoti pajėgas į bet kurį pasaulio regioną.

 

Ministras taip pat pabrėžė, jog tai, kad šie JAV naikintuvai nusileido Lietuvoje rodo ir mūsų atliktų darbų įvertinimą. „Esame sparčiausiai gynybos biudžetą didinanti šalis aljanse, demonstruojame pasikeitusį šalies požiūrį į saugumo ir gynybos politiką, nuosekliai tęsiame Aviacijos bazės ir kitos karinės infrastruktūros gerinimą ir aktyviai veikiame NATO erdvėje“, – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

 

„Šių naikintuvų dislokavimas Europoje yra dalis plataus masto JAV įsipareigojimų NATO kolektyvinei gynybai ir regiono saugumui. JAV Prezidento administracija jau yra paskelbusi planus 2017 m. didinti Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos finansavimą iki 3,4 mlrd. dolerių“, – sakė JAV ambasadorė Lietuvoje Deborah A. McCarthy.

 

Į Lietuvą naikintuvai F-22 atskrido iš Jungtinės Karalystės Karinių oro pajėgų bazėje Lakenheathe. Čia nuo balandžio iki gegužės JAV karinės oro pajėgos bendroms pratyboms su kitais sąjungininkais Europoje iš viso dislokavo 12 naikintuvų F-22 „Raptor“ ir apie 220 pilotų ir kito personalo iš Tynndall oro bazės Floridoje 95-osios naikintuvų eskadrilės.

 

Treniruočių Europoje metu F-22 skraidys į kitų sąjungininkų bazes ir dalyvaus bendrose treniruotėse, kurios padės stiprinti reagavimo pajėgumus visame regione, taip siekiant užtikrinti NATO sąjungininkus, užkardyti agresiją ir pademonstruoti JAV nepalaužiamus įsipareigojimus aljansui.

 

„95-osios naikintuvų eskadrilės dislokavimas Europoje demonstruoja mūsų gebėjimą užtikrinti dominavimą ore bet kuriuo metu ir bet kurioje vietoje. Kartu su savo sąjungininkais mes demonstruojame savo gebėjimą dislokuoti naikintuvus F-22 visoje Europoje, integruotis su savo sąjungininkais ir užtikrinti karinę galią ore“, – sakė 95-iosios naikintuvų F-22 eskadrilės vadas pulkininkas leitenantas Daniel Lehoski.

 

Būdami Europoje naikintuvai F-22 susipažins ir su kitų savo sąjungininkų Europoje karinių oro bazių infrastruktūromis, orlaivių pajėgiamais ir pilotais.

 

Tai didžiausias iki šiol šios naikintuvų F-22 eskadrilės dislokavimas Europoje. Naikintuvų dislokavimą JAV finansuoja iš Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos.

 

Ievos Budzeikaitės nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media