Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Lietuva sieks, kad karinis energetinis efektyvumas taptų ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi

2013.04.23
image

EU zenklas

 

Balandžio 22–23 d. Liuksemburge Europos Sąjungos (ES) gynybos ministrų susitikime dalyvavęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas su kolegomis aptarė pasirengimą gruodžio mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai, kuri bus skirta saugumo ir gynybos temoms.

 

Aptardamas būsimą Europos Vadovų Tarybos darbotvarkę, J. Olekas išskyrė karinio energetinio efektyvumo temą. Pasak ministro, energijos vartojimas turi didelę įtaką gynybos išlaidoms ir karinių pajėgumų panaudojimui. Todėl, J. Oleko teigimu, vienas iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetų yra siekis, kad energetinio saugumo karinis matmuo taptų ES bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi.

 

„Turime sutelkti šalių pastangas ir gerąją patirtį skatindami efektyvų energijos panaudojimą karinėje srityje. Šiam tikslui galėtų pasitarnauti ir Lietuvoje veikiantis NATO Energetinio saugumo centras“, – sakė J. Olekas.

 

Susitikime ministras pabrėžė, kad karinis energetinis efektyvumas yra glaudžiai susijęs ir su kitais Europai aktualiais klausimais: gynybos pramonės stiprinimu, gynybos tyrimų ir naujų technologijų, ypač tokių, kurios gali būti panaudotos karinėms ir civilinėms reikmėms, skatinimo.

 

Pasak krašto apsaugos ministro, ES lyderiai taip pat turėtų nubrėžti gaires, kaip ES turėtų reaguoti į naujas grėsmes ir pasiūlė paržiūrėti dar 2003 metais patvirtintą ES saugumo strategiją.

 

„Europos šalių vadovai turėtų diskutuoti apie strateginius saugumo prioritetus. Europos Vadovų Taryba taip pat galėtų įgalioti peržiūrėti jau dešimtmetį gyvuojančią ES saugumo strategiją, atsižvelgiant į pasikeitusią saugumo aplinką ir naujas grėsmes“, – sakė J. Olekas.

 

Siūlymą peržiūrėti ES saugumo strategiją savo pasisakymuose minėjo ir kitų ES valstybių gynybos ministrai.

 

Liuksemburge surengtas gynybos ministrų susitikimas – vienas iš renginių, kurio metu ES šalys ruošiasi gruodžio mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai gynybos tema. Susitikimo metu šalims atstovaujantys ministrai aptaria ir derina klausimus, kuriems, jų manymu, ES valstybių vadovai turėtų skirti daugiausia dėmesio.

 

ES Tarybos Prezidento H. Van Rompuy siūlymu į 2013 metų Europos Vadovų Tarybos darbotvarkę buvo įtraukti gynybos klausimai, akcentuojant, kad kintanti tarptautinė saugumo aplinka reikalauja strateginio lygmens diskusijos dėl tolesnio ES šalių bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

Šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančią Airiją liepą pakeis Lietuva. Tarp Lietuvos pirmininkavimo prioritetų stiprinant ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką – aktyvinti bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje, plėtoti energetinio saugumo karinį matmenį, siekiant kad šie klausimai taptų Bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi. Taip pat prisidėti prie didesnio ES vaidmens užtikrinant tarptautinė saugumą, plėtojant ES kovines grupes, remiant ES dalyvavimą tarptautinėse operacijose, skatinant ES ir NATO organizacijų glaudesnį ir labiau suderintą bendradarbiavimą tarptautinio saugumo srityje.

 

Nuotraukose (šaltinis: www.consilium.europa.eu): Krašto apsaugos ministras su Europos Sąjungos vyriausiąja įgaliotine užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton, taip pat su Italijos gynybos ministru Gianpaolo Di Paolo.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media