Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Lietuva Paryžiuje rengia ES vaidmens krizių valdymo srityje stiprinimui skirtą seminarą

2013.07.10
image

 

logo

 

Liepos 12 d. Lietuvos Krašto apsaugos ir Užsienio reikalų ministerijos, bendradarbiaudamos su Prancūzijos gynybos ministerija Paryžiuje rengia aukšto lygio seminarą, kuriame bus diskutuojama, kaip stiprinti Europos Sąjungos vaidmenį krizių valdymo srityje. Seminare ES šalių gynybos ir užsienio ministerijų politikos planuotojai ir Europos Sąjungos Išorinių veiksmų tarnybos atstovai aptars priemones, padėsiančias siekti, kad ES Bendroji saugumo ir gynybos politika (BSGP) būtų labiau veiksminga ir matoma.

 

Atidarydami seminarą, įžanginį žodį tars krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Prancūzijos gynybos ministras Jenas-Yves’as Le Drianas (Jean-Yves Le Drian).

 

Seminaro dalyviai aptars ES saugumo aplinkos pokyčius bei atsaką į naujus saugumo iššūkius, taip pat BSGP institucijų Briuselyje stiprinimą bei būdus kaip užtikrinti geresnę koordinaciją tarp skirtingų ES atsako į krizes priemonių (diplomatinių, politinių, finansinių ir karinių). Taip pat bus diskutuojama kovai su krizėmis skirtų ES kovinių grupių efektyvumo ir civilinių krizių valdymo pajėgumų plėtojimo klausimais.

 

Paryžiuje rengiamas seminaras – vienas iš renginių, kurio metu ES šalys ruošiasi gruodžio mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybai gynybos tema. Susitikimų metu šalių atstovai aptaria ir derina klausimus, kuriems, jų manymu, ES valstybių vadovai turėtų skirti daugiausia dėmesio.

 

ES Tarybos Prezidento Hermano Van Rompuy siūlymu į 2013 metų Europos Vadovų Tarybos darbotvarkę buvo įtraukti gynybos klausimai, akcentuojant, kad kintanti tarptautinė saugumo aplinka reikalauja strateginio lygmens diskusijos dėl tolesnio ES šalių bendradarbiavimo gynybos srityje.

 

Šiuo metu Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti Lietuva siekia stiprinant ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką ir taip pat prisidėti prie didesnio ES vaidmens užtikrinant tarptautinį saugumą. Tarp Lietuvos pirmininkavimo prioritetų stiprinant ES Bendrąją saugumo ir gynybos politiką – aktyvinti bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis saugumo ir gynybos srityje, plėtoti energetinio saugumo karinį matmenį, siekiant kad šie klausimai taptų Bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi. Taip pat prisidėti prie didesnio ES vaidmens užtikrinant tarptautinį saugumą plėtojant ES kovines grupes, remiant ES dalyvavimą tarptautinėse operacijose, skatinant ES ir NATO organizacijų glaudesnį ir labiau suderintą bendradarbiavimą tarptautinio saugumo srityje.

 

Pirmininkaudama, Lietuva taip pat sieks, kad šie klausimai būtų svarstomi aukščiausiu lygių ES Vadovų Tarybos susitikime ir taip pat remia iniciatyvą dėl ES Saugumo strategijos, kuri buvo patvirtinta dar 2003 metais, peržiūros.

 

Nuotraukoje: šių metų antrą pusmetį budėti ES kovinėje grupėje priskirti kariai dalyvauja pratybose Jungtinėje Karalystėje. Nuotr. aut. – kpt. Mindaugas Neimontas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media