Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuva ir Slovakija tęsia bendradarbiavimą stiprinant Baltijos regiono saugumą

2019.06.10
image

Birželio 6 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas susitiko su Slovakijos gynybos ministerijos Valstybės sekretoriumi Róbert Ondrejcsák. Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs regioninio saugumo klausimai, dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje kryptys.

 

„Lietuva ir Slovakija, kaip NATO sąjungininkės aktyviai dalyvauja siekiant stabilumo ir saugumo Europoje ir už jos ribų, mus vienija tos pačios vertybės ir interesai“, – akcentavo susitikime viceministras V. Umbrasas.

 

Taip pat viceministras padėkojo Slovakijai už jos indėlį į Baltijos regiono saugumą, o Slovakijos valstybės sekretorius patikino, kad Slovakijos vyriausybė turi stiprią politinę valią toliau tęsti savo indėlį į Baltijos regiono saugumą. Slovakija iki 2023 m. planuoja įsigyti 14 naikintuvų F-16 ir svarsto galimybę dalyvauti NATO Baltijos oro policijos misijoje. Kartu R. Ondrejcsák domėjosi Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgomis, Lietuvos patirtimi.

 

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti Europos Sąjungos bendradarbiavimo projektai, Nuolatinio struktūrizuoto bendradarbiavimo (PESCO) patvirtinti projektai, auganti Kinijos įtaka Europoje ir kibernetinės grėsmės bei atsakas joms.

 

Vizito Slovakijoje metu, birželio 6-8 d. viceministras V. Umbrasas dalyvavo ir 15-ojoje kasmetinėje tarptautinėje lyderių konferencijoje „Globsec“ Bratislavoje. Viceministras konferencijoje pasisakė apvalaus stalo diskusijoje apie Europos saugumo iniciatyvas, taip pat dalyvavo darbiniuose pietuose su Čekijos ir Slovakijos ministrais pirmininkais.

 

Birželio 9-10 d. V. Umbrasas tęsia vizitą Juodkalnijoje, kur suplanuoti susitikimai su Gynybos politikos ir planavimo direkcijos generaliniu direktoriumi Ivica Ivanovic bei Gynybos ministerijos Valstybės sekretoriumi Slobodan Filipovic.

 

Lietuvos ir Slovakijos bendradarbiavimas gynybos srityje

 

Slovakija yra skyrusi karininką į Vilniuje veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą. Lietuvos ir Slovakijos kariai dalyvauja bendrose karinėse pratybose (pvz. „Tobruq Legacy“). Taip pat Slovakija kartu su kitomis Vyšegrado grupės šalimis prisideda prie Baltijos šalių regiono saugumo užtikrinimo, siųsdamos į regioną tiek rotacines pajėgas, tiek karius bei techniką į NATO priešakinių pajėgų batalioną. Slovakija taip pat suteikia galimybę naudotis L-39 skrydžių simuliatoriumi pilotų mokymams.

 

KAM nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media