Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
27
6 7 8
18 19 21 22
23 27 29
30 3 4 5

 

 

Lietuva ir JAV sutarė dirbti kartu gerinant NATO ir Europos Sąjungos santykius

2013.05.11
image

EU zenklas

 

Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius dr. Vaidotas Urbelis gegužės 9 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose susitikime su JAV Gynybos departamento direktoriumi NATO ir Europos reikalams Jimu Townsendu (Jim Townsend) pristatė Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai prioritetus, pabrėždamas vieną iš jų – NATO ir Europos Sąjungos (ES) santykių stiprinimą. Lietuvos ir JAV pareigūnai sutarė kartu dirbti šia linkme, ypatingą dėmesį skiriant NATO ir ES pajėgumų plėtros ir dalyvavimo operacijose svarbai.

 

V. Urbelis ir J. Townsendas sutarė, kad reikia kartu dirbti ir įgyvendinant NATO planus Baltijos šalyse, tarp jų ir rotuojamas pajėgas mūsų regionui. Pareigūnai pabrėžė, jog svarbu praktiškai įgyvendinti NATO sąveikių pajėgų iniciatyvą, o tokios pratybos, kaip šį rudenį Baltijos šalyse ir Lenkijoje vyksiančios NATO greitojo reagavimo pratybos „Steadfast Jazz 2013“, – puikus šios iniciatyvos pavyzdys. Lietuvos ir JAV pareigūnai taip pat sutarė atnaujinti diskusiją gynybos pramonės klausimais ir svarstyti tolesnį bendrą dalyvavimą tarptautinėse operacijose.

 

Vizito JAV metu Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius V. Urbelis Europos politinės analizės centre skaitė pranešimą apie saugumo situaciją Šiaurės Europoje, susitiko su Valstybės departamento pareigūnais.

 

Alfredo Pliadžio nuotraukas

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media