Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
29
7 9
11 13
22
30
3 5 7

 

Lietuva ir Baltarusija apsikeis ginkluotės kontrolės inspektorių vizitais

2015.10.12
image

Spalio 12–14 d. Lietuvos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai lankysis Baltarusijoje, o Baltarusijos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai Lietuvoje apsilankys spalio 14–16 dienomis. Abiejų šalių inspektoriai, vadovaudamiesi Lietuvos ir Baltarusijos dvišaliu susitarimu „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“, atliks karinių dalinių vertinamuosius vizitus pagal 2011 m. Vienos dokumentą.

 

Lietuvos ir Baltarusijos dvišalis susitarimas „Dėl papildomų pasitikėjimą ir saugumą stiprinančių priemonių“ numato, kad abi šalys kasmet keisis papildoma karine informacija nustatytu formatu ir turės galimybę pasirinktinai atlikti vieno kaimyninės šalies karinio dalinio vertinamąjį vizitą.

 

Lietuvos kariuomenės atstovai vyks į 6-ąją atskirąją mechanizuotąją brigadą, dislokuotą Gardine. Baltarusijos kariuomenės ginkluotės kontrolės inspektoriai lankysis Rukloje dislokuotoje Mechanizuotojoje pėstininkų brigadoje „Geležinis Vilkas“.

 

Ginkluotės kontrolės inspektoriai vertinamųjų vizitų metu turės galimybę gauti informaciją apie daliniuose tarnaujančio personalo skaičių, turimų pagrindinių ginkluotės ir technikos sistemų tipus, skaičių, galės apžiūrėti jų pavyzdžius. Lankydamiesi brigadų padaliniuose ir bendraudami su ten tarnaujančiu personalu, inspektoriai taip pat galės susipažinti su karinių vienetų kasdienine veikla.

 

Pagal 2011 m. Vienos dokumento nuostatas ir vertinamojo vizito metu gautą informaciją Lietuvos ir Baltarusijos ginkluotės kontrolės inspektoriai parengs ir išplatins ESBO šalims ataskaitas. Jose pateiks vertinimus, kaip abi šalys vykdo tarptautinių sutarčių reikalavimus ginkluotės kontrolės srityje.

 

2011 m. Vienos dokumentas įpareigoja valstybes kasmet pateikti informaciją apie savo karines pajėgas, gynybinių pajėgumų vystymo planus ir karinį biudžetą, taip pat iš anksto informuoti apie planuojamą karinę veiklą. Valstybės taip pat įsipareigoja priimti savo teritorijoje nustatytą skaičių kitų šalių karinių ekspertų inspekcijų ir vizitų į karinius dalinius.

 

Remdamasi 2011 m. Vienos dokumentu, kiekviena Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijai (ESBO) priklausanti šalis turi teisę patikrinti, ar kita šiai organizacijai priklausanti šalis nevykdo neteisėtos karinės veiklos, apie kurią būtina pranešti iš anksto, ir ar neturi nedeklaruotų karinių pajėgumų.

 

Šiemet Lietuvos inspektoriai jau lankėsi Gruzijoje, Azerbaidžane ir Armėnijoje, o į mūsų šalį buvo atvykę Rusijos, Baltarusijos ir Šveicarijos kariuomenių atstovai.

 

Lietuvos kariuomenės Ginkluotės kontrolės skyriaus archyvo nuotrauka

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media