Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 4
7 11
13 16 17
22 24
26 27 28 29 30

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas su oficialiu vizitu lankysis Šiaurės Makedonijoje, Slovakijoje ir Juodkalnijoje

2019.06.04
image

Birželio 4-5 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas su oficialiu vizitu lankysis Šiaurės Makedonijoje, kur susitiks su gynybos ministro pavaduotoju Bekim Maksuti bei dalyvaus nacionalinių Šiaurės Makedonijos pratybų „Decisive Strike 2019“ (liet. „Lemiamas kirtis“) atidarymo ceremonijoje. Šiose pratybose treniruosis ir Lietuvos karių grupė iš Sausumos pajėgų.

 

Vėliau, birželio 6-9 d. viceministras V. Umbrasas dalyvaus kasmetinėje konferencijoje „Globsec“ Bratislavoje, Slovakija. Konferencijos metu viceministras taip pat susitiks su Slovakijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Róbert Ondrejcsák ir aptars dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje klausimus.

 

Birželio 10-11 d. V. Umbrasas taip pat lankysis Juodkalnijoje ir susitiks su Gynybos politikos ir planavimo direkcijos geenraliniu direktoriumi Ivica Ivanovic bei Gynybos ministerijos Valstybės sekretoriumi Slobodan Filipovic.

 

Vizito metu Šiaurės Makedonijoje ketinama aptarti integracijos į NATO ir Europos Sąjungą bei regioninio saugumo klausimus, taip pat ir dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes. Lietuvos kariai pratybose „Decisive Strike 2019“ dalyvauja priskirti Junginių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinei gvardijai. Šiose pratybose siekiama stiprinti ir treniruoti sąveikumą tarp NATO sąjungininkų ir šalių partnerių.

 

Kasmet į tarptautinę lyderių konferenciją „Globsec“ Bratislavoje susirenka daugiau nei tūkstantis politikų, verslininkų, kūrėjų iš 70 šalių, aptarti globalias pasaulio problemas ir kartu ieškoti sprendimų.

 

Šiaurės Makedonija nuo 2005 metų yra ES šalis kandidatė. Nuo 1999 metų ji vykdo NATO Narystės veiksmų planą. Pasiekti narystės ES ir NATO tikslų jai neleido neišspręstas šalies pavadinimo klausimas. Praėjusiais metais įvyko lūžis ir birželio 17 d. Prespoje buvo pasirašytas dvišalis susitarimas, atvėręs duris tolesnei šalies integracijai. 2019 m. vasario 6 d. Briuselyje pasirašytas Šiaurės sutarties protokolas dėl Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo, kurį turi ratifikuoti visos Aljanso narės.

 

Slovakija yra skyrusi karininką į Vilniuje veikiantį NATO pajėgų integravimo vienetą. Lietuvos ir Slovakijos kariai dalyvauja bendrose karinėse pratybose (pvz. „Tobruq Legacy“). Taip pat Slovakija kartu su kitomis Vyšegrado grupės šalimis prisideda prie Baltijos šalių regiono saugumo užtikrinimo, siųsdamos į regioną tiek rotacines pajėgas, tiek karius bei techniką į NATO priešakinių pajėgų batalioną. Slovakija taip pat suteikia galimybę naudotis L-39 skrydžių stimuliatoriumi pilotų mokymams.

 

Nuotrauka KAM archyvo

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media