Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas: „Lietuva remia Šiaurės Makedonijos siekį tapti visateise NATO ir Europos Sąjungos nare“

2019.06.06
image

Birželio 5 d. krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, susitikęs su Šiaurės Makedonijos gynybos ministro pavaduotoju Bekim Maksuti patikino, kad „Lietuva remia Šiaurės Makedonijos siekį tapti visateise NATO ir Europos Sąjungos nare ir palaiko Aljanso atvirų durų politiką bei tikisi, kad Šiaurės Makedonijai pavyks padaryti reikiamą pažangą“. Viceministras akcentavo, kad „narystė Aljanse ne tik padeda šalims suartėti, bet kartu ir įpareigoja veikti užtikrinant stabilią saugumo aplinką regione ir pasaulyje“.

 

Viceministras V. Umbrasas su Šiaurės Makedonijos kolega B. Maksuti susitikimo metu aptarė aktualius integracijos į NATO ir Europos Sąjungą bei regioninio saugumo klausimus, taip pat ir tolesnio dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes. Šiaurės Makedonijos gynybos ministro pavaduotojas užsiminė, kad svarsto galimybę atsiųsti karių į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų batalioną. Viceministras savo ruožtu pasidžiaugė, kad tai būtų puiki galimybė Šiaurės Makedonijos kariams gerinti sąveikumą su sąjungininkų pajėgomis bei išreikštų palaikymą vykdomai bendrai atgrasymo politikai. Viceministras V. Umbrasas savo kolegą taip pat pakvietė apsilankyti Lietuvoje ir iš arčiau susipažinti su mūsų karinėmis pajėgomis.

 

Viceministras V. Umbrasas dalyvavo ir nacionalinių Šiaurės Makedonijos pratybų „Decisive Strike 2019“ (liet. „Lemiamas kirtis“) atidarymo ceremonijoje. Šiose pratybose treniruojasi ir Lietuvos karių grupė iš Sausumos pajėgų, kurie pratybose priskirti Junginių Amerikos Valstijų Pensilvanijos nacionalinei gvardijai. Makedonijos atstovai akcentavo vykstančių pratybų daugiašališkumą ir svarbą, kadangi jose siekiama stiprinti ir treniruoti NATO sąjungininkų ir šalių partnerių sąveiką. Pratybos Šiaurės Makedonijos Krivolak poligone truks nuo birželio 5 d. iki liepos 10 d.

 

Krašto apsaugos viceministras V. Umbrasas birželio 6-9 d. dalyvauja kasmetinėje konferencijoje „Globsec“ Bratislavoje, Slovakija, kurios metu viceministras taip pat susitiks su Slovakijos gynybos ministerijos valstybės sekretoriumi Róbert Ondrejcsák ir aptars dvišalio bendradarbiavimo saugumo srityje klausimus.

 

Vėliau, birželio 10-11 d. V. Umbrasas vyksta į Juodkalniją, kur numatomi susitikimai su Gynybos politikos ir planavimo direkcijos generaliniu direktoriumi Ivica Ivanovic bei Gynybos ministerijos Valstybės sekretoriumi Slobodan Filipovic.

 

Šiaurės Makedonija nuo 2005 metų yra ES šalis kandidatė. Nuo 1999 metų ji vykdo NATO Narystės veiksmų planą. Pasiekti narystės ES ir NATO tikslų jai neleido neišspręstas šalies pavadinimo klausimas. Praėjusiais metais įvyko lūžis ir birželio 17 d. Prespoje buvo pasirašytas dvišalis susitarimas, atvėręs duris tolesnei šalies integracijai. 2019 m. vasario 6 d. Briuselyje pasirašytas Šiaurės sutarties protokolas dėl Šiaurės Makedonijos Respublikos prisijungimo, kurį turi ratifikuoti visos Aljanso narės.

 

Vaizdo medžiaga iš pratybų „Decisive Strike 2019“ atidarymo ceremonijos (pratybų organizatorių medžiaga)

 

KAM nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media