Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
28 29 31 3
4 6 7 10
11 15 17
18 20 23
25 26 27 28 2 3

 

Krašto apsaugos ministras: „Sustiprinti oro policijos pajėgumai demonstruoja NATO solidarumą ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimą“

2014.04.30
image

Vaizdo medžiaga

 

„Jau dešimt metų mes rengiame NATO oro policijos misijos kontingentų pasikeitimo ceremonijas. Tačiau šiandieninė skiriasi nuo visų ankstesnių. Keičiantis saugumo situacijai ir NATO priėmus sprendimą šiandien mes turime daugiau NATO karių Baltijos regione, daugiau sąjungininkų naikintuvų, daugiau NATO šalių sąjungininkių Aviacijos bazėje Šiauliuose ir Baltijos regione,“ – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas balandžio 30 d. Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vykusioje NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse karinių vienetų pasikeitimo ceremonijoje.

 

Ministras padėkojo misiją baigusiems JAV karinių oro pajėgų kariams, kurie pirmieji atvyko sustiprinti Oro policijos misijos. Jis taip pat padėkojo Jungtinei Karalystei, Danijai ir Prancūzijai, kurios, atsiųsdamos savo naikintuvus, sustiprino rotaciją perėmusius Lenkijos karius. Ministras pabrėžė, kad tai demonstruoja atsakingą sąjungininkų požiūrį į saugumo situaciją regione.

 

„Šie oro policijos pajėgumai demonstruoja Aljanso solidarumą ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimą,“ – sakė ministras J. Olekas.

 

Lietuva per dešimt NATO oro policijos misijos vykdymo metų jau yra sukaupusi didelę patirtį priimti atvykstančius misijos kontingentus ir yra pasirengusi jiems suteikti visą reikiamą priimančios šalies paramą. Pastarąsias keletą savaičių Aviacijos bazėje Šiauliuose buvo įrengiamos administracinės patalpos Jungtinės Karalystės personalui.

 

Estijoje pradėjus veikti Aviacijos bazei Amaryje Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazė Šiauliuose ir toliau išlieka pagrindine NATO oro policijos misijos baze. NATO sustiprintais oro pajėgumais – Amaryje dislokuotais Danijos keturiais naikintuvais F-16 ir keturiais Lenkijos naikintuvais Mig-29 iš Malborko Lenkijoje – bus vykdomi mokomieji skrydžiai ir prireikus būtų sustiprinama oro policijos misija.

 

Balandžio 30 d. keturis mėnesius Baltijos erdvę saugojusius ir misiją sustiprinusius Jungtinių Amerikos Valstijų karius balandžio 30 d. pakeitė Lenkijos kariai. Jie patruliuos su keturiais naikintuvais Mig-29, o jų misiją sustiprins keturi Jungtinės Karalystės naikintuvai „Eurofighter Typhoon“.

 

Oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, JAV oro pajėgų Europoje bei oro komponento vadavietės Ramšteine vadas generolas Frankas Gorencas (Frank Gorenc), Lietuvos karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos ambasadoriai ar jų atstovai, Šiaulių miesto atstovai, kt. svečiai.

 

Lenkijos karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvaus jau penktą kartą. Naująją Lenkijos karių pamainą, kurios dauguma atvyko iš nuolatinės dislokacijos vietos Malborke, sudarys iki 100 karių – tai lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

 

Jungtinė Karalystė, sustiprinanti NATO oro policijos misiją, joje dalyvaus antrą kartą. Kariai atvyko iš nuolatinės dislokacijos vietos Jorkšyre, Leemingo bazės, o visą kontingentą sudarys apie 140 karių.

 

Misiją baigiantys JAV kariai Baltijos šalių erdvėje patruliuoti pradėjo šių metų sausio pirmą dieną su keturiais naikintuvais F-15C „Eagle“. Reaguojant į situaciją Ukrainoje, NATO priėmus sprendimą sustiprinti oro policijos misiją Baltijos šalyse, JAV, demonstruodamos įsipareigojimus Europos saugumui ir solidarumą su NATO sąjungininkais, atsiuntė dar šešis naikintuvus F-15 C „ Eagle“ ir personalą. Misijoje dalyvavo maždaug 160 karių.

 

Jau dešimtmetį vykstanti NATO oro policijos misija Baltijos šalyse – ne tik saugumo garantas, bet ir puikus kolektyvinės gynybos įsipareigojimo pavyzdys. Per šį laiką jau 14 NATO sąjungininkų 34 kartus rotuodamiesi patruliavo Baltijos šalių oro erdvėje, kad būtų užtikrintas Lietuvos saugumas. Lietuva yra pasiruošusi suteikti visą reikiamą priimančiosios šalies pagalbą atvykstantiems sąjungininkų kontingentams.

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media