Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
26 27 28 29 30
9
24 26
30 2 3 4 5 6

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra vienas jos stiprybės pamatinių akmenų“

2019.05.18
image

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Nuotraukos

 

„Be tvirto kariuomenės ryšio su visuomene, jos paramos, negalima planuoti efektyvios gynybos. Visuomenės pasitikėjimas kariuomene yra vienas jos stiprybės pamatinių akmenų, todėl ir aktyvios, pilietiškos visuomenės ir modernios, atviros kariuomenės dialogas yra būtinas mūsų valstybės saugumo garantas“, – sako krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis Tauragėje sveikindamas susirinkusius į Kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventę.

 

Šeštadienio, gegužės 18 d. vidurdienį Tauragės miesto centre Garbės sargybos kuopos parodomąja programa, lydima NATO Oro policijos misiją atliekančių Vengrijos naikintuvų skrydžio virš miesto atidaryta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventė. Į miesto centre esantį parką atvyko kelios dešimtys karinės technikos vienetų, daugybė ginkluotės ir karinės įrangos, kurią gausiems šventės lankytojams pristato Lietuvos ir Lietuvoje dislokuotų NATO sąjungininkų kariai.

 

„Tikiuosi, kad Tauragės gyventojams Lietuvos kariai nesukelia didelės nuostabos, nes mieste įsikūrusi Krašto apsaugos savanorių pajėgų kuopa, o kaimynystėje – Sakalinės kaime – dislokuotas Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas, tačiau esu tikras, kad tiek Lietuvos ir kitų NATO šalių karių, tiek šiuolaikinės karinės technikos ir ginklų Tauragėje dar nėra buvę. Tai ir buvo vienas iš argumentų pasirenkant pagrindinę kariuomenės ir visuomenės vienybės šventę šiemet surengti būtent Tauragėje“, – apie sprendimą pagrindinei metų šventei pasirinkti Tauragės miestą sakė Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

 

Kariniame miestelyje savo ginkluotę, karinę techniką ir įrangą visuomenei pristato visų rūšių Lietuvos kariuomenės pajėgos, vyksta įvairios rungtys ir estafetės, pristatomi tarnybos Lietuvos kariuomenėje būdai, taip pat į šventę atvyko įvairios su Lietuvos kariuomene glaudžiai bendradarbiaujančios nevyriausybinės organizacijos. Netoli parko esančiame stadione lankytojus traukia iš ryto mieste nusileidęs Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS-365 „Dauphin“, vyksta Lietuvos kariuomenės ir visuomeninių meno kolektyvų koncertai. Lankytojams taip pat pristatomos ir istorinės ekspozicijos – nuo XIV a. kario iki Nepriklausomybės kovų ir partizanų laikotarpio ginkluotė ir ekipuotė.

 

Plačiau apie renginius

 

Daugiau nuotraukų KAM facebook paskyroje

 

Nuotraukų aut. srž. sp. Ieva Budzeikaitė

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media