Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
21 23 24 26
29 30 31 3

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Vertiname šalių, prisidedančių prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, indėlį“

2017.09.22
image

„Dėkojame ir labai vertiname šalių, prisidedančių prie NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje, indėlį. Tai Aljanso solidarumo ir kolektyvinės gynybos įsipareigojimų demonstravimas. NATO pajėgų buvimas ir atgrasymo stiprinimas mūsų regione išlieka aktualus“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitikime su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje karius skiriančių šalių nuolatiniais atstovais (ambasadoriais) prie NATO. Į Lietuvą rugsėjo 21-22 d. delegacija atvyko susipažinti su Rukloje dislokuotos šios kovinės grupės veikla.

 

Ambasadoriai domėjosi pasibaigusiomis „Zapad 2017“ pratybomis. „Pratybos baigėsi, tačiau grėsmė nedingo, todėl šiame regione ir toliau būtina stiprinti atgrasymo priemones“, – pabrėžė R. Karoblis. Vokietijos ambasadorius Hans-Dieter Lucas sakė, jog NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimas Lietuvoje demonstruoja sąjungininkų solidarumą ir vienybę.

 

Darbo vakarienės su ambasadoriais metu ministras taip pat aptarė tarptautinio ir regioninio saugumo situaciją, aktualius NATO darbotvarkės klausimus, įskaitant adaptaciją, stiprinant atgrasymą ir gynybą, kovą su terorizmu bei išlaidų gynybai didinimą. Ministras pabrėžė, kad Lietuva vykdo prisiimtus įsipareigojimus ir kitais metais skirs gynybai 2,006 proc. BVP.

 

NATO delegacijos atstovai taip pat lankysis Vilniuje veikiančiame NATO pajėgų integravimo vienete, kuris glaudžiai bendradarbiauja su NATO batalionu, vėliau svečiai vyks į Ruklą, kur susitiks su pačiais NATO priešakinių pajėgų kovinio bataliono ir Lietuvos kariais.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje (Jonavos r.) yra dislokuota nuo šių metų pradžios. Joje šiuo metu per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 20 Liuksemburgo, 200 Nyderlandų ir per 200 Norvegijos karių. Planuojama, jog kitais metais prie grupės prisijungs Čekijos, Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Bataliono kovinei grupei Lietuvoje vadovauja ir jos pagrindą sudaro Vokietijos kariai. NATO bataliono kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotąją pėstininkų brigadą „Geležinis Vilkas“ Rukloje ir dalyvauja bendruose mokymuose.

 

Reaguodami į pasikeitusią saugumo situaciją NATO šalių vadovai 2016 m. susitikime Varšuvoje priėmė sprendimą sustiprinti NATO buvimą rytinėje Aljanso dalyje. Todėl šiandien Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuotos pilnai pasirengusios ir aprūpintos keturios rotacinės daugianacionalinės kovinės grupės, kuriose maždaug 4,5 tūkst. karių. Joms vadovauja Vokietija, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Jungtinės Amerikos Valstijos. Šios daugianacionalinės kovinės grupės yra gynybinio pobūdžio ir dislokuotos prie rytinių Aljanso sienų atgrasymo tikslais. Jų buvimas čia reiškia tai, kad užpuolus vieną šalį, į tai reaguotų visas aljansas. Be to, atsižvelgdamas į pakitusią saugumo situaciją Aljansas taip pat yra tris kartus padidinęs NATO greitojo reagavimo pajėgas iki 40 tūkst. karių, kurių priešakyje – ypač greito reagavimo pajėgos. Taip pat veikia ir aštuoni nedideli aljanso štabai – NATO pajėgų integravimo vienetai.

 

A. Pliadžio nuotraukos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media