Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
3 7 8
21 22
23 24 25 26 27
2 3 4

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Prieš 500 metų lietuvių, lenkų ir ukrainiečių tautos Oršos mūšyje išmoko svarbią pamoką – kai esame vieningi, galime nugalėti!“

2017.10.05
image

„Trišalės brigados LITPOLUKRBRIG sukūrimas turi simbolinę reikšmę – tai suverenių valstybių susitarimas kartu gintis ir ginti svarbias joms vertybes. Kartu tai įrankis leidžiantis pasidalinti patirtimi su Ukraina, kuri siekia narystės NATO“, – sakė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis spalio 5 d. Liublino pilyje, Lenkijoje minint brigados LITPOLUKRBRIG štabo veiklos antrąsias metines.

 

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadai suteikus Didžiojo etmono Konstantino Ostrogiškio vardą ministras R. Karoblis pabrėžė, kad „prieš 500 metų lietuvių, lenkų ir ukrainiečių tautos Oršos mūšyje išmoko svarbią pamoką – kai esame vieningi, galime nugalėti. Trys šalys suvienijo jėgas tam, kad bet kokie iššūkiai būtų nebaisūs, tam, kad vienybėje juos lengviau atremtumėme. Šiandien ši trišalė brigada yra realus mūsų vienybės ir savitarpio pagalbos įrodymas“.

 

Liubline krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis kartu su Lenkijos gynybos ministru Antoni Macierewicz ir Ukrainos gynybos ministru armijos generolu Stepan Poltorak pasirašė Lietuvos ir Lenkijos Vyriausybių bei Ukrainos ministrų kabineto 2014 m. rugsėjo 19 d. sudaryto susitarimo dėl bendro karinio vieneto, brigados LITPOLUKRBRIG, įsteigimo pakeitimą.

 

Šiuo susitarimo pakeitimu ir buvo suteiktas Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigadai Konstantino Ostrogiškio vardas bei patikslinta, kad brigada ar jos elementai gali būti naudojami tarptautinėse operacijose, remiantis tarptautinės teisės nuostatomis ir principais.

 

Renginio metu brigados vadui pulkininkui Zenon Brzuszko buvo įteikta kovinė vėliava.

 

Konstantinas Ostrogiškis (1460–1530) Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didysis etmonas nuo 1497 m. Jo žymiausios pergalės – Krymo valdovo Menglio Girėjaus paėmimas į nelaisvę ir 1514 m. rugsėjo 8 d. laimėtos kautynės prie Oršos. LDK didysis etmonas K. Ostrogiškis, padedamas lenkų kariuomenės (iš viso 25 000-30 000 karių), įveikė 80 000 maskvėnų kariuomenę.

K. Ostrogiškis, jo paties prašymu, palaidotas Kijevo Pečioros Lavroje.

 

Brošiūra „Oršos mūšis 1514“

 

Apie LITPOLUKRBRIG

 

Trišalė brigada LITPOLUKRBRIG įsteigta Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos gynybos ministrams 2014 m. rugsėjo 19 d. Varšuvoje pasirašius brigados steigimo sutartį. Brigadą sudaro tarptautinis štabas, Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos skiriami batalionai ir specializuoti padaliniai. Bendru šalių sutarimu, brigados vadą skiria kiekviena valstybė rotacijos principu. Nuo 2016 m. rugsėjo 21 d. brigadai vadovauja Lenkijos kariuomenės pulkininkas Zenonas Brzuszko (Zenon Brzuszko), Ukrainos kariuomenės pulkininkas Volodymyr Yudanov eina vado pavaduotojo pareigas, brigados štabui vadovauja Lietuvos karininkas pulkininkas leitenantas Eligijus Senulis.

 

Lietuva brigadai skiria Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono karius. Brigada formuojama pagal Europos Sąjungos daugianacionalinių kovai su krizėmis skirtų kovinių grupių pavyzdį. Kariai dislokuoti savo šalyse, tačiau pajėgos suburiamos pratybų ir tarptautinių operacijų metu. Sprendimą dėl brigados panaudojimo tarptautinėse operacijose priima brigadoje dalyvaujančios šalys bendru sutarimu.

 

Plačiau: http://litpolukrbrig.wp.mil.pl/en/91.html

 

Kontaktinis asmuo: Oleksandr Gain, tel.: +48 508 272 094, +38 096 501 6551, el. p. [email protected]

 

Nuotraukos Ukrainos gynybos ministerijos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media