Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 5
13
14 15 17 19
26
29 30 31 3

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra neabejotinai Aljanso sėkmės istorija“

2018.02.05
image

Vaizdo medžiaga (aut. srž. sp. Lukas Tamošiūnas)

 

Vaizdo medžiaga (aut. vyr. srž. sp. Lukas Kalvaitis)

 

Vasario 5 d. Rukloje iškilmingai minėtos pirmosios daugianacionalinės NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, skirtos gynybai ir atgrasymui, dislokavimo Lietuvoje metinės.

 

„Kiekvienas sąjungininkų karys Lietuvoje reiškia ne tik mūsų, bet ir viso Aljanso saugumą. Karinės pratybos „Zapad 2017“ aiškiai parodė, kad Rusijos priešiškumas Vakarams ir agresyvi politika jų atžvilgiu išlieka“, – sakė sveikindama susirinkusiuosius Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

„NATO priešakinių pajėgų bataliono dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje yra neabejotinai Aljanso sėkmės istorija, rodanti, jog didėjant grėsmėms NATO yra pasirengusi atitinkamai reaguoti ir prireikus duoti atkirtį“, – pabrėžė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

 

Oficialios ceremonijos metu Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Rukloje rikiuotės aikštėje išsirikiavusius NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje šiuo metu dislokuotus karius iš Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Kroatijos ir Prancūzijos pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas, Kroatijos vicepremjeras ir gynybos ministras Damir Krstičević, Nyderlandų gynybos ministrė Ank Bijleveld-Schouten, NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller, Vokietijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius Marcus Grübel.

 

Iškilmėse taip pat dalyvavo NATO karinio komiteto pirmininko pavaduotojas gen. ltn. Steven Sherpo, NATO Jungtinių pajėgų Briunsiume vadas gen. Salvatore Farina, kiti aukšto rango Lietuvos ir NATO pareigūnai ir karininkai, NATO ir ES šalių ambasadoriai ir gynybos atašė, Jonavos r. savivaldybės vadovybė.

 

NATO priešakinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje yra istorinis sprendimas, kurį NATO šalių vadovai priėmė 2016 m. liepą. Šios pajėgos – tai pirmiausia atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione.

 

Pirmieji į NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje 2017 m. sausį su karine technika ir ginkluote atvyko vadovaujančios šalies – Vokietijos – kariai. Vėliau grupės pajėgumus kariais ir karine technika sustiprino Belgija, Kroatija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija, o nuo šių metų pradžios – ir Prancūzija.

 

NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė užtikrina aukštą parengties ir sąveikumo lygį nuolat treniruodamasi ir rengdamasi kolektyvinei gynybai. Mokomajame pulke Rukloje dislokuota tarptautinė kovinė grupė šiandien yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ sudėtį ir nuolat dalyvauja kolektyvinės gynybos mokymuose ir pratybose.

 

Nuotraukos Alfredo Pliadžio (KAM)

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media