Grįžti į pradinįSvetainės medis   English Neįgaliesiems Mobili versija

nuoroda kariuomene     

 

KAS įvykių kalendorius

P A T K P Š S
2 4 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 18 19
26
29 2 4

 

Krašto apsaugos ministras R. Karoblis: „Esame pasirengę aktyviai tęsti bendradarbiavimą su Sakartvelu“

2018.11.02
image

Lapkričio 2 d. krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis susitiko su Sakartvelo (Gruzijos) gynybos ministru Levanu Izoria. Susitikimo metu ministrai aptarė Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimo aspektus, pasidžiaugė intensyvėjančiu bendradarbiavimu, ypatingai kibernetinio saugumo srityje, taip pat ir kitus aktualius klausimus.

 

„Esame pasirengę aktyviai tęsti bendradarbiavimą su Sakartvelu tiek dvišaliame, tiek NATO formate “, – susitikimo metu pabrėžė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

 

Sakartvelo gynybos ministras padėkojo Lietuvai už politinę bei praktinę paramą, pasidžiaugė bendradarbiavimu kibernetinio saugumo ir strateginės komunikacijos srityse, pabrėžė dalyvavimo bendrose tarptautinėse pratybose svarbą.

 

Krašto apsaugos ministras ir jo delegacija atvyko į Sakartvelą dalyvauti lapkričio 1-2 d. Batumyje vykstančioje XII-oje kasmetinėje Sakartvelo (Gruzijos) gynybos ir saugumo konferencijoje, kuri yra unikalus ir didžiausias gynybai ir saugumui skirtas renginys. Jame dalyvauja aukšto rango politikai, saugumo ir gynybos ekspertai, nevyriausybinių organizacijų atstovai, akademikai ir spaudos atstovai.

 

 

Apie Lietuvos ir Sakartvelo bendradarbiavimą gynybos srityje

 

Lietuva ir Sakartvelas aktyviai bendradarbiauja karinėje srityje. Sakartvelo atstovai mokosi Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje, Lietuvos kariuomenės mokykloje, Karo medicinos tarnyboje, Baltijos gynybos koledže Estijoje. Taip pat vyksta aukšto rango vizitai, Lietuvos ir Sakartvelo karo akademijų anglų kalbos dėstytojų ir kadetų mainai. Lietuva konsultuoja Sakartvelo kolegas strateginės komunikacijos, kibernetinės gynybos ir kt. klausimais. Sakartvelo kariai dalyvauja pratybose Lietuvoje, o Lietuvos kariai vyksta į pratybas Sakartvele. Lietuva taip pat remia NATO ir Sakartvelo esminių priemonių paketo projektų įgyvendinimą – nuo 2015 m. Lietuva kartu su kitomis Šiaurės ir Baltijos šalimis padeda kurti bendrą NATO ir Gruzijos mokymo ir vertinimo centrą.

 

Nuotraukos Sakartvelo gynybos ministerijos

Komentuokite
Krašto apsaugos ministerija pasilieka teisę pašalinti komentarus, įžeidžiančius žmogaus garbę ir orumą, skatinančius tautinę, rasinę, religinę nesantaiką, skatinančius smurtą.
Vardas
El. paštas
Komentaro tekstas
Apsaugos kodassecimg

 
Biudžetinė įstaiga, kodas Juridinių asmenų registre 188602751.
Totorių g. 25, LT-01121 Vilnius, tel. 8 (706) 70750, faks. (8 5) 264 8517, el. paštas [email protected]
PVM mokėtojo kodas LT100001016116
© Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
Sprendimas: Fresh Media